ANKARA YEMEKLERİ

Editör : Doğan Acar
Fotoğraflar : Recep Peker Tanıtkan Ali Necmi Tanıtkan
Yayın Evi : Ankara Valiliği İl Turizm Kültür Müdürlüğü Tel:0(312) 278 08 24
Konusu : Ankara Yemekleri başlığı altında toplanan aslında Anadolu yemeklerinin sunulduğu kitapta fotoğraf kalitesi kitabı cazip kılmış. İnsansız yakın plan kompozisyonlu yemek fotoğrafları üst düzeyde. Ne var ki ev kıyafetiyle yemek yapanların fotoğrafları steril ortamdan çok uzak, köy yerinde ilkel şartlarda gibi yanlış izlenimler uyanmasına neden oluyor. Her yemeğin fotoğrafı, tarifi, kullanılan malzemenin sunuluşunda çorbalar, et yemekleri, etli sebze yemekleri, sebze yemekleri, hamur işleri, pilavlar, tatlılar, salatalar, turşular, içecekler gibi katagoriler var.
Yayına Çıkış Tarihi : II. Baskı 2012
Kitabın Boyu : 22x22 cm – 204 sayfa
 
 
 
       
  RİZE’YE GELMEK İÇİN 53 NEDEN

Hazırlayanlar : Burcu Tabak, Ömer Ekşi
Fotoğraflar : Hasan Önder, Salih Navdar, Ersin Demirel. Rize İl Turizm Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri XII. Müdürlüğü, Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü
Yayın Evi : Rize Valiliği
Konusu : Kentin tarihiyle başlayan kitap, Rize’nin sahip olduğu tüm değerleri olan kaleleri, konakları, köprüleri, yaylaları, ormanları, nehirleri, doğal güzellikleri, bitki örtüsü, hayvanları, camileri birer paragraf yazı eşliğinde fotoğraflarıyla sergiliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2014
Kitabın Boyu : 19x19 cm - 110 sayfa
 
 
 
       
  HAFIZANIN SOKAKLARI
İstanbul’da Peyzaj, Hoşgörü ve Ulusal Kimlik

Yazar : Amy Mills
Çeviren : Cem Soydemir
Yayın Evi : Ofset Yapımevi İstanbul
Konusu : Amy Mills kitabında, nostaljik mahalle kültürünün hâlâ yaşanabildiği, hoşgörülü bir semt olarak bilinen Kuzguncuk’ta yaptığı etnografi çalışmasını temel alıyor. Sokak sokak, yirminci yüzyılın ortalarına kadar burada yaşamış Rum, Ermeni ve Yahudilerin bıraktığı izlerin peşine düşüyor, günümüzde burada yaşayanlar için bu izlerin ne anlama geldiğini araştırıyor. Kendi ifadesiyle “insanların millileşen bu şehirde nasıl yaşadıklarını ve Türkleştirmenin yarattığı etkinin ardından devletin ulus tahayyülünü nasıl anlamlandırdıklarını" inceliyor. Yazar, hafızanın unuttukları ve hatırladıkları, Kuzguncuklu olmaya yüklenen anlam, kimin Kuzguncuklu olduğu ve kültürel hafızada yer etmiş hoşgörü temasının ifade ettikleri üzerinden kozmopolitizmin arkasına saklanan milliyetçiliğe dair bir tartışma yürütüyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2014
Kitabın Boyu : 15 x 21 cm. Sayfa: 344
Fiyatı : KDV dâhil 28 TL
Kitabın Özellikleri : Geri dönüşümlü kâğıda basılmıştır
 
 
 
       
  MUTLULUK TERAPİLERİ

Yazar : Uzman Pedagog Mehmet Teber
Yayın Evi : Hayykitap
Konusu : Kitapta Öykülerle Mutluluk, Mutluluk Yazarı, Mutluluk Terapileri, Mutluluk Araştırmaları ana başlıkları bulunuyor. Mutluluk Terapileri, bu içsel yolculukta her zaman güvenebileceğiniz, sizi hiç yalnız bırakmayacak ‘sadık’ bir yol arkadaşı! İçinize dönmenizle filiz verecek yeni hayatın ve kişisel uyanışın ipuçları ise yine o masum çocukluğumuzda gizli! Affet, rahat et! Küçük şeylerle mutlu ol! Geçmiş geçti, ana odaklan! Sev, sevil! Hayal dünyanı geniş tut! Maskelerden kurtul, kendin ol! Doğa ile irtibat kur! Oyun oyna! Bu kitabı okuyunca, insan olarak bunca zaman kendinize yaptığınız haksızlığı anlayacaksınız ve şükrederek derin bir nefes alacaksınız. Gözlerinizdeki ışık tekrar parlayacak, hayata bakış açınız olumlu yönde değişecek, kalbiniz ısınacak, ruhunuz rahatlayacak. Evet, ‘mutlu’ olacaksınız!
Yayına Çıkış Tarihi : Şubat 2014
Kitabın Boyu : 13,5 x 19,5 cm – 160 Sayfa
Fiyatı : 14 TL
 
 
 
       
  EMEK YOKSA BEN DE YOKUM
Bir Kültür Semtinin Çöküşü

Yazar : Atilla Dorsay
Yayın Evi : Kırmızıkedi Yayınevi: 0(212) 244 89 82
Konusu : Ünlü sinema eleştirmeni, mimar, yazar Dorsay kitabını Bir tutkunun kökenlerine inmek, Beyoğlu sinemaları gençlik hayallerimizin sihir şatoları, Beyoğlu’ndan kimler geldi geçti Ve sahneye Kadir Topbaş girer, Bir başkanın portresi Ahmet Misbah Demircan, Emek yoksa ben de yokum, olarak altı konu başlığı ve ek yazılara ayırmış. Atilla Dorsay’ın yıkılan Emek Sineması çevresinde, dünden bugüne geçirdiği bütün değişimleri de fotoğraflarla destekleyerek hazırladığı bu kitap, bir kültür semtini kurtarmak üzere verilen çabaları topluca anlatıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci basım: Ocak 2014
Kitabın Boyu : 15x23 cm – 216 Sayfa
Fiyatı : 20.00 TL
Kitabın Özellikleri : Kitabı kapaklarda sekiz renkli, bölüm başlıkları ve son bölümde 45 adet siyah beyaz fotoğraf süslüyor.
 
 
 
       
  ELLA VE MİCHA’NIN GELECEĞİ

Yazar : Jessica Sorensen
Çeviren : Elif Subaş
Yayın Evi : PENA Yayınları. Tel: 0 (212) 224 67 14
Konusu : Geleceğine odaklanıp geçmişindeki karanlığı unutmak isteyen Ella okula döner. Ancak geçmişiyle ilgili sorunlar peşini bırakmaz. Aslında onun tek istediği Micha’dır. Hayatta istediği her şeye ulaştığını düşünen Micha ise grubuyla sahne turundadır. Ancak içindeki bir düşünce onu rahatsız eder. Ella’dan uzaktadır ve ondan uzakta olmak sandığından daha zordur. Ella da Micha da bir karar vermek zorundadır. Ya sonsuza kadar birlikte olacaklar ya da birbirinden uzakta olmaya alışacaklar?
Kitabın Boyu : 320 sayfa
Fiyatı : 21,50 TL
Kitabın Özellikleri : İlk Gençlik Roman türünde ki kitabın orijinal adı “The Forever of Ella and Micha”
 
 
 
       
  PROJELER/YAPILAR 8: OTELLER

Editör : Burçin Yılmaz
Yayın Evi : YEM Yayın. Tel: 0 (212) 266 70 70
Konusu : Butik otellerden tatil köylerine, apart otellerden kongre otellerine özgün konaklama tesisleri Türkiye’den ve dünyadan önemli mimarların seçkin otel projelerinden oluşuyor. Kitapta, son birkaç yılda, 26 mimar/mimarlık grubu tarafından Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, dünyanın 16 ayrı noktasında gerçekleştirilmiş 26 turizm yapısının projeleri tanıtılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 1. Baskı Nisan 2014
Kitabın Boyu : 24x32 cm - 160 sayfa
Kitabın Özellikleri : Karton kapak. 400’e yakın renkli fotoğraf ve çizim
 
 
 
       
  Hayatı Uzatmanın Sırları
NEYİM VAR NE YAPAYIM

Yazar : Dr. Osman Müftüoğlu
Yayın Evi : Hayykitap
Konusu : Sağlık beslenme konulu, 11 bölümden oluşan kitabın bölüm başlıkları şöyle sıralanıyor. Bilgi Sizi Korur! Sağlığınızın Kontrolünü Ele Alın! Vücudunuz Size Ne Anlatıyor? Modern Çağın Sağlık Problemi: Reflü Şeker Salgınından korun! Kalbini Koru Kolesterol Hakkında Her Şey Tansiyonu Yükseltmeyelim! Vücudun Ağır İşçisi Karaciğer Böbrek Sağlığını Önemse Kansere Karşı Silahlarınızı Kuşanın! Tiroit Problemlerini Tanı Sağlıklı Yaşamın Sırrı: Kaliteli Uyku
Yayına Çıkış Tarihi : 1. Baskı Nisan 2014
Kitabın Boyu : 15,5 x 23 cm – 464 sayfa
Fiyatı : 30 TL
 
 
 
       
  REHBER RÜYALAR

Editör : Işık Elçi
Yayın Evi : Ladybirds Production Tel: 0(212)242 36 39
Konusu : Rüya konusu yorumları, sembolleri, adımları, aşamaları ile altı bölümde anlatılmış. Rehber rüyaların yapı taşları, sayılar, isimler-insanlar, kaybettiğimiz insanlar, ölüm, melekler, evler, mekânlar, taşıtlar, yön, uçmak, hayvanlar, renkler, duygular, elementler, geçmiş yaşam rüyaları, üst bilinç rüyaları ele alınarak yorumlanmış.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı 2010
Kitabın Boyu : 13,5x19,5 cm – 248 sayfa
 
 
 
       
  BEYNİNE FORMAT AT

Yazar : M.Barış Muslu
Yayın Evi : Doğan Egmond Yayıncılık Tel: 0(212) 373 77 00
Konusu : Sağlık, mutluluk, başarı ve tüm hedeflerine ulaşmak için beynine format atma yolunda yapılması gerekenlerin anlatıldığı kitapta beynimizin kontrolü, beynimizin temizliği, sorunların nedenleri, kaygı temizliği, öfke temizliği, kendimizle barışmak, fobiler, utangaçlık, ilişkiler, para ve kariyer, sağlık ve psikolojik programlar konusunda aydınlatıcı bilgiler veriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Ocak 2013
Kitabın Boyu : 14x21 cm – 250 sayfa
Fiyatı : 18 TL
 
 
 
       
  DELİDOLU

Yazar : Beth Reekles
Çeviren : Özge Eldaş
Yayın Evi : PENA Yayınları. Tel: 0 212 224 67 14
Konusu : Romantik, eğlenceli, tatlı, sımsıcak, heyecanlı, fırtınalı, kırgın ve kırılgan… “Delidolu” bir ilk aşkın tüm inişli çıkışlı duygularını sunan bir gençlik romanı. Aşkı yeni tanıyan iki genç: RochelleEvans ve NoahFlynn. Elle sevimli, popüler ve delidolu… Noah ise tam bir baş belası, hoppa ve bir oyuncu… Üstelik Elle’in en yakın arkadaşının abisi. Elle okulun kermesi için bir öpücük standı kurmaya karar verir ve stantta Noah ile öpüştüğünde hayatı tamamen değişir. Fakat bu sıradışı durum onun için tam bir hayal kırıklığı olacaktır...
Kitabın Boyu : Sayfa sayısı 360
Kitabın Özellikleri : Türü ilk gençlik romanı olan kitabın orijin: The Kissing Booth
Fiyatı : 24,00 TL
 
 
 
       
  OMNİ DİYETİ

Yazar : Tana Amen
Çeviren : Levent Aydoğan
Yayın Evi : Pena Yayınları tel 0(212)224 67 14
Konusu : New York Times’ın en çok satanlar listesindeki “Omni Diyeti” kitabı Türkçe’de Omni Diyeti ile 2 haftada 5,5 kilo vereceksiniz Omni Diyeti, hastalıklarla mücadele eden taze sebze, meyve türü gıdalarla beyni uyanık tutup kasların ve organların yüksek kondisyonda çalışmasını sağlayan yüksek kaliteli proteinleri birleştiren basit bir beslenme planıdır. Yüzde 70 bitki temelli gıdalar ile yüzde 30 protein oranı sayesinde enerjiyi artırır, hastalık riski azalır, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlenir ve ciddi miktarda kilo vermeyi sağlayan Omni Diyeti tüm vücut sağlığına baştan aşağı katkıda bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2014 Mayıs
Kitabın Boyu : 344
Fiyatı : 24.00 TL
 
 
 
       
  ODYSSEUS

Yazar : Valerio Massimo Manfredi
Çeviren : Zeynep Nazan Tezcan
Yayın Evi : PENA Yayınları Tel 0(212)224 67 14
Konusu : “Odysseus: Benim Adım Hiç Kimse” adlı roman Truva destanından esinleniyor ve Laertes’in oğlu, İthaka kralı Odysseus’un doğumundan son seyahatine dek geçen dönemi anlatıyor. İtalyan tarihçi ve arkeolog Valerio Massimo Manfredi, Homeros’un İlyada ve Odysseia eserlerindeki karaktere bağlı kalıyor, ancak kendi yorumunu da katarak destanın yüzyıllardır korunan değer ve canlılığını günümüzün okurlarına aktarıyor. Manfredi, kullandığı dil ile Homeros geleneğinin havasını okuyucuyla buluşturmayı hedefliyor. Bunu gerçekleştirebilme sınırları içinde gerekli söz dizimlerini kullanarak karışık cümlelerden ve soyut kavramlardan kaçınıyor. Okuyucuyu şaşırtacak sürprizler var Orijinal adı Il Mio Nome è Nessuno / Il Giuramento olan iki ciltlik bir serinin ilk cildi olan “Odysseus: Benim Adım Hiç Kimse”de Manfredi, destanın modern ve özenli bir yorumunu Odysseus’u merkeze alarak yapıyor ve tarihsel gerçekleri de mitolojik öykünün içine katarak inandırıcılığı artırıyor. Homeros’un klasik eserindeki bazı boşlukları da dolduran roman, içerdiği sürprizlerle heyecanı ayakta tutuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs.2014
Kitabın Boyu : 408 sayfa
Fiyatı : 23,50 TL
 
 
 
       
  SADECE SEN

Yazar : Jessica Sorensen
Çeviren : Elif Subaş
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : “Sadece Sen” geçmişinde yaralar olan, kalbi kırık ama sevgiden ve birbirlerine güvenmekten vazgeçmeyen iki gencin ikinci bir şans yakalama çabasını anlatıyor Aşk mı, arkadaşlık mı? Sorensen hikâyesini derinden işliyor. İki gencin geçmişindeki sırlar ortaya çıktıkça roman da katman katman açılıyor. Lila ve Ethan’ın sırları ve gelecekte onları bekleyenler, aralarındaki ilişkinin aşka mı dönüşeceğini yoksa arkadaş olarak mı kalacaklarını sürekli sorgulamalarına neden oluyor. Karakterler arasındaki cinsel gerilim ve yaşadıkları ikilemler hikâyeyi sürüklüyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Haziran 2014
Kitabın Boyu : 360 Sayfa
Kitabın Özellikleri : Romanın orjinal adı The Temptation of Lila and Ethan
Fiyatı : 24,00 TL
 
 
 
       
  GEZİLERİMİN FIKRALARI

Yazar : Faruk Pekin
Yayın Evi : E Yayınları
Konusu : Faruk Pekin, yaşamının son yirmi beş yılında gerçekleştirmiş olduğu gezilerde, bu gezilerin hazırlığı sırasında ofiste, yol boyunca otobüslerde, yemek molalarında, rötarlı uçakların bekleme salonlarında aktardığı ve gezginlerden dinlediği fıkralardan en ilginç olanlarını yazılı olarak paylaşıyor.
Kitabın Boyu : 28 x 21,5 cm Sayfa Sayısı 142
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2014
Fiyatı : 13 TL
 
 
 
       
  MEZE

Yazar : Gülhan Kaya
Yayın Evi : Hayykitap
Konusu : Yazarın en büyük aşkı mutfak! Duyguları ile beslediği meze tariflerini ve püf noktalarını okurlarla paylaşıyor. Kitapta, dört mevsim ‘meze’ keyfini sürebilmeniz için, pratik ve lezzetli 100 tarif bulunuyor. Bu tarifleri uygularken geliştirdiği özel sırlar da Meze’ye ayrı bir renk katıyor. Zeytinli, peynirli, otlu, meyveli, sebzeli, bakliyatlı, balıklı, turşulu, baharatlı mezeleri hazırlamak mutfak dostlarına yardımcı bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : Ağustos 2014
Kitabın Boyu : 15,5 x 23 cm sayfa sayısı 128
Fiyatı : 12 TL
 
 
 
       
  HAZIR ALMA KENDİN YAP

Yazar : Hülya Erol
Yayın Evi : Hayykitap tel:0(212) 352 00 50
Konusu : Salçadan turşuya, ekmekten tarhanaya erzak dolabını kendi elleriyle hazırlamak isteyenler için kıymetli bir kaynak kitap… 40 senedir köy köy dolaşan, geleneklerimizi araştıran Hülya Erol ninelerimizin mutfak sırlarını paylaşıyor. “Hazır Alma Kendin Yap!”, sağlıklı beslenmek adına yemek kültüründe kendi devrimini yapmaya karar verenler için gerçek ve doğru kaynaktır! Kitap peynir, yoğurt, tarhana, çökelek gibi süt ürünlerinin tarifleriyle başlıyor. Evde sebze meyve kurutma, pastırma, sucuk, kuru yufka, erişte, reçel, turşu, sirke, şerbet hazırlama gibi en temel ihtiyaçlarımızın tarifleriyle devam ediyor. Kitapta balda kudret narı muhafaza etme, kavun çekirdeği şerbeti (subye), kopanisti peyniri, karınca yumurtasından yoğurt mayalama gibi kolay kolay bulunmayacak tariflere de yer verilmiş.
Yayına Çıkış Tarihi : Ağustos 2014
Kitabın Boyu : 15,5x 23 cm - 292 Sayfa
Fiyatı : 22 TL
 
 
 
       
  NARLI TARİFLER

Yazar : Refika Birgül
Yayın Evi : Boyut Yayıncılık
Konusu : Refika Birgül ve ekibi, mutfakta geçirdiği keyifli yaratıcı bu süreç sonucunda birbirinden lezzetli 24 tarif ve bunların iştah açan fotoğraflarıyla “Narlı Tarifler” kitabını ortaya çıkardı. Nar, bereketin, kudretin, güzelliğin, bonkörlüğün, estetiğin, heyecanın ve tutkunun bir meyvede birleşmiş hali. Tek bir meyvenin onlarca tanesiyle yapılan yolculuk ana yemeğinden gazozlu tatlısına kadar farklı şekilde kullanımıyla mutfağı adeta bir oyun alanına çevirdi. Kitap hazırlanırken az yağ ile patates kızartmanın, pratik cheesecake yapmanın, içecek sunumlarınıza hem lezzet, hem de görsel güzellik katmanın yanı sıra etin pişme derecesini nasıl anlayabileceğinize dair ipuçları da eklendi. Böylece narın bereketli yolculuğunda yol alırken, aynı zamanda bu güzel tarifleri hayal ederek mutfağınızda kendi yolculuğunuzu yaşayabilirsiniz.
Yayına Çıkış Tarihi : Ekim 2014
Kitabın Boyu : 20x25 cm - Sayfa sayısı: 64
Fiyatı : 19.90 TL
Kitabın Özellikleri : Bristol Kapak, 250 gr.1.Hamur Kağıt, 115 gr
 
 
 
       
  ODYSSEUS

Yazar : Valerio Massimo Manfredi
Çeviren : Zeynep Nazan Tezcan
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Aralıksız süren on yıllık büyük savaştan sonra Truvalılar savaşı kaybeder. Efsanevi kahraman Odysseus yurduna, İthaka’ya dönüş için yola çıkar. Ancak korkunç kâbuslara sahne olabilecek tehlikeler ve düşmanlar onu beklemektedir. Yol tuzaklarla doludur. Odysseus her şeye rağmen evine dönmeye kararlıdır. Sevgili ailesi ve yurdu onu uzun yıllardır bekliyordur.
Kitabın Boyu : 400 sayfa
Fiyatı : 23,50 TL
Kitabın Özellikleri : Roman’ın orijinal adı IlMio Nome è Nessuno / IlRitorno
 
 
 
       
  ÇAMLIDERE
Tarih ve Kültür ATLASI

Yazı ve Fotoğraflar : Abdülkerim Erdoğan
Yayın Evi : Çamlıdere Belediye Başkanlığı Kültür Yayınları Tel: 0(312) 753 10 13
Konusu : Abdülkerim Erdoğan tarafından yazı ve fotoğraflarıyla Çamlıdere’nin sahip olduğu değerleri anlatan mükemmel bir atlas, kaynak kitap. Coğrafi yapı başlığı altında toplanmış jeolojik yapı, Toprak özellikleri, Dağlar, Tepeler, Yaylalar, Akarsular ve Vadiler, Göletler, Barajlar, İklim, Bitki örtüsü, Ormanlar, Yaban hayatı, Madenler, Jeotermal alanlar, Pelitçik Fosil Ormanı detayları ile bilgilendirici yazılar ve birbirinden özenli fotoğraflarla gözler önüne seriliyor. Kitaptaki diğer konu başlıkları Antik çağlar, Anadolu Selçukluları, Osmanlı Dönemi, Edebi ve tarihi şahsiyetler, Cumhuriyet Dönemi, Turizm, Ekonomi Ticaret, Halk Kültürü, Köyler, Eğitim Sağlık olarak bölümler altında anlatılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2012
Kitabın Boyu : 21x31 cm – 640 sayfa
Kitabın Özellikleri : Cildi Kapak, yazı ve renkli fotoğraflarla süslü kaynak kitap.
 
 
 
       
  BEDEN AKLIYLA ZAYIFLA

Yazar : Dr. Fevzi Özgönül
Yayın Evi : Hayykitap
Konusu : “Beden aklı zayıfla” modeli klasik diyetler gibi değil, öncelikle sizi diyet stresine sokmuyor! Doyuncaya kadar yiyebiliyorsunuz. Doyduktan sonra ara öğün stresi de yok, bir dahaki öğüne kadar 5-6 saat dinleniyorsunuz. Sindirim sisteminizin çalışmasına izin vermeyi öğreniyorsunuz ama bu arada acıkmıyorsunuz. Yemek yerken yediklerinizin sırasına dikkat etmeyi de öğreniyorsunuz. Mesela çorbayı yemekten önce değil, yemeğin sonunda içiyorsunuz. Sabah güne iyi bir kahvaltı ile başlıyorsunuz. Etli, proteinli, bakliyatlı, salatalı hazmı zor yemekleri, meyveleri öğlen yiyorsunuz. Güneş battıktan sonra salata gibi pişmemiş yiyecekler, meyve, kuruyemiş, et/etli yemek yemiyorsunuz. Akşam bir çorba ya da sebze yemeğini yine doyuncaya kadar yiyorsunuz. Sütlaç, kazandibi ya da dondurma gibi bir tatlı yemek istiyorsanız, akşam 22.00 sularında sindirim sisteminin mesaisi bittikten sonra yiyebiliyorsunuz. Sağlık - Beslenme türündeki kitap bölümleri: Bedenin de Bir Aklı Var!, Bedenin Oluşumu. Beden Aklının İşleyişi. Şişmanlama Ne Anlama Geliyor?. Zayıflama Adına Yapılan Yanlışlar. Bedendeki Değişikliklerin Anlamı. Adım Adım İdeal Bedene Kavuşma. Beden Aklını Kullanarak Geçirdiğimiz 1 Gün.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı: Kasım 2014
Kitabın Boyu : 15,5 x 23 cm
Fiyatı : 12 TL
 
 
 
       
  KADINLARIN
ALTIN KİTABI

Yazar : Erkan Şamcı
Yayın Evi : Hayykitap
Konusu : Erkan Şamcı, anneannelerin hamaratça mucitliğini alıp, torunların evlerine misafir oluyor. Evle ilgili en temiz, en sağlıklı, en pratik, en ekonomik çözümler Kadınların Altın Kitabı’nda. Doğal yaşam türü kitap, “Evim Evim Güzel Evim”, EV Temizliği ve Eşyaların Bakımı, Mutfakta Temizlik ve Düzen, Çamaşır ve Ayakkabı Bakımı, Aile Bütçesine Katkı, Mutfak Alışverişi ve Gıda Saklama Yöntemleri, Yemek Hazırlama ve Sunum, Sağlıklı Yaşam İçin Pratik Bilgiler olmak üzere sekiz bölümde oluşuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı: Kasım 2014
Kitabın Boyu : 13,5 x 21 cm - 200 Sayfa
Fiyatı : 15 TL
 
 
 
       
  CEHENNEM

Yazar : Dan Brown
Çeviren : Petek Demir – İpek Demir
Yayın Evi : Altın Kitapları
Konusu : Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...
Yayına Çıkış Tarihi : 05.12.2014
Kitabın Boyu : 20,5 x 26 cm - 496 sayfa
Fiyatı : 59.90 TL
Kitabın Özellikleri : (Resimli Özel Baskı) Şömizli Ciltli Kapak, 115 g mat kuşe
 
 
 
       
  METİN ERKSAN
EFSANESİ

Yazar : Vadullah Taş
Yayın Evi : Görsav Görsel Sanatlar Vakfı 0539 647 53 86
Konusu : 1929-2012 yılları arasında varlığını sürdüren usta yönetmen Metin Erksan zamanın zor koşullarına, ekonomik sınırlara rağmen yaratıcığını ortaya dökmüş kendine has yorumlarıyla takdir kazanmış bir sanatçı. Renkli ve siyah beyaz fotoğraflarla adına hazırlanan kitabında Filmografi başlığı altında Metin Erksan filmlerine ve film afişlerine yer veriliyor. 40 filmin anlatıldığı belgesel kitapta Yedi Dağın Efsanesi, Yılanların Öcü, Gecelerin Ötesi, Susuz Yaz, Kuyu, Sevmek Zamanı, Kadın Hamlet, Sensiz Yaşayamam, Müthiş Bir Tren, Eski Zaman Elbiseleri, Sazlık, Suçlular Aramızda, Şeytan gibi unutulmaz filmlerinin yanı sıra son bölümde Öfke tutku ve şiddetin yönetmeni, Bir Metin Erksan portresi, Türk sinema tarihinde “Kronik” yapılanmanın dışında bir yönetmen, Metin Erksan ile dost olmak, Süleyman Saim Tezcan ile Metin Erksan ve sevmek zamanı üzerine, Türk sinemasını sinema yapan usta başlıklarıyla yazarların anlatımları da bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci Baskı Eylül 2014
Kitabın Boyu : 17,5x24 – 232 Sayfa
Kitabın Özellikleri : Beşiktaş Belediyesinin katkılarıyla karton kapaklı, kaliteli kâğıtla çıkarılan kitap sinemaseverler için bulunmaz bir kaynak niteliği taşıyor.
 
 
 
       
  FOTOİSTANBUL

Editör : Hüseyin Yılmaz
Yayın Evi : Beşiktaş Belediyesi’nce Sanat kategorisinde yer alan katalog, 1.Uluslararası Beşiktaş Fotoğraf Festivali için hazırlanmış
Konusu : 53 sergide ki fotoğraf sanatçılarının yapıtlarına yer verilen kitapta, fotoğraf sahipleri hakkında biyografi ve fotoğrafın açıklamaları, siyah beyaz, renkli fotoğraflar bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 17. Ekim. 2014
Kitabın Boyu : 20x22,5 cm - 308 sayfa
Kitabın Özellikleri : Beşiktaş Belediyesinin katkılarıyla ciltli, lüks kâğıtla Türkçe, İngilizce olarak çıkarılan kitap, fotoğraf tutkunları için kaynak niteliği taşıyor.
 
 
 
       
  ZİNCİR

Yazar : Fredrik T. Olsson
Çeviren : Elif Subaş
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : İnsan DNA’sındaki şifreyi çözmeye çalışan film tadında gerilim romanı. Bir zamanlar saygın bir şifre uzmanı olan William Sandberg’in kariyeri paramparça olmuş, evliliği yıkılmış, ağır bir depresyona düşmüştür. Ancak isimsiz bir gizli örgüt onun yeteneklerini fark eder ve ona zorlu bir görev verir: çok geç olmadan insan DNA’sında gizli, felaketlere yol açabilecek bir şifreyi çözmesi gerekmektedir. Bu sırada William’ın eski eşi de onun ortadan kaybolmasından endişelenip peşine düşer. Bu arayışı onu gizli örgütün Alpler’deki karargâhına götürecektir. Ancak organizasyonun sakladığı nedir? Şifrenin aniden dünyayı saran virüsle bir ilgisi var mıdır? Ve en önemlisi William çok geç olmadan gerçeği ortaya çıkarabilecek midir?
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Aralık 2014
Kitabın Boyu : 544 Sayfa
Fiyatı : 27,50 TL
Kitabın Özellikleri : Orijinal Adı Chain of Events. Türü Psikolojik Gerilim.
 
 
 
       
  ZITLIKLAR TEORİSİ

Yazar : Allison Winn Scotch
Çeviren : Murat Demirci
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Hayat aslında üzerinde çok düşünmezsen mükemmeldir… Willa Chandler-Golden’ın babası yazdığı kitapla dünyayı değiştirir. Milyonlarca hayranı, ‘olan her şeyin bir nedeni vardır’ fikriyle teselli bulur. Her ne kadar Willa babasının teorilerine inanmasa da kendisine yoğun bir hayat bahşedildiğini kabul eder. Güvenilir bir koca ve kariyerinde hızlı bir yükseliş. Sonra sahip olduğu her şeyin birden elinden gidişini görür. Bir karar vermek zorundadır: Bunun bir nedeni vardır deyip geçecek midir yoksa hayata zıt mı gidecektir?
Yayına Çıkış Tarihi : Kasım 2014
Kitabın Boyu : 13,5x21 – 336 sayfa
Fiyatı : 22,00 TL
Kitabın Özellikleri : Orijinal adı: The Theory of Opposites Roman türü kitap, karton kapak ve 70 gram kağıda basılı.
 
 
 
       
  BENİMLE

Yazar : Jasinda Wilder
Çeviren : Fatma Zeynep Öztürk
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Becca de Rosa Nell’in en yakın arkadaşıdır. Erkek arladaşı Kyle hayatını kaybettiğinde Nell o kadar kendini dünyaya kapatmıştır ki en yakın arkadaşı Becca bile ona ulaşamaz. Nell’e acısını hafifletmede yardım etmeye çalışsa da Becca’nın kendi hayatı da alt üst olmaktadır. Bildiği her şey değişiyordur. Kyle’ın en yakın arkadaşı Jason Dorsey, Nell’e çıkma teklif eder ama bu randevu gerçekleşmez. Onun yerine Nell’in en yakın arkadaşı Becca ile buluşur. Nell’in isteğiyle… Bu buluşma onlar için uzun tatlı bir birlikteliğin başlangıcı olur...
Yayına Çıkış Tarihi : Ekim 2014
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm - 392 sayfa
Fiyatı : 23,50 TL
Kitabın Özellikleri : Orijinal adı: Falling into Us olan roman türü kitap, karton kapak 70 gram kağıda basılmış.
 
 
 
       
  ASLINDA

Yazar : Cora Carmack
Çeviren : İmge Tan
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Mackenzie “Max” Miller’in bir sorunu var. Ailesi ona sürpriz bir ziyarete geliyordur ve eğer onun boyalı saçlarını, dövme ve piercinglerini görür¬lerse onu evlat¬lıktan reddedebilirler. Daha da kötüsü ailesi, erkek arkadaşı olarak Mace gibi boynunda dövmesi olan ve bir müzik grubunda çalan biriyle tanışmayı kesinlikle istemez. Max, tüm yalanları bir bir dökülmek üzereyken Cade’le tanışır. Cade Philadelphia’ya Teksas’taki sorunlarını geride bırakmak için gelmiştir. Sorunlarıyla ilgilenmek istemiyordur. Max bir kafede ondan erkek arkadaşıymış gibi davranmasını istediğinde bu oyunu oynayabileceğini düşünür ve kabul eder. Yalnız rolünü o kadar iyi onuyordur ki oyunun sonu bir türlü gelmez...
Yayına Çıkış Tarihi : Eylül 2014
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 320 sayfa
Fiyatı : 20,00 TL
Kitabın Özellikleri : Orijinal adı Faking It olan roman türü kitap karton Kapaklı ve 70 gr gram kağıda basılmış.
 
 
 
       
  AŞK-I FELEK

Yazar : Cassie Mae
Çeviren : Murat Demirci
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Kayla en yakın arkadaşının sevgilisi, okulun popüler çocuğu Talon’a çılgınlar gibi âşıktır. Talon’u ilk o görmüştür ancak en yakın arkadaşı Reagan ondan önce davranmıştır. Kayla’nın bu duygularını sadece Wesley bilmektedir. Wesley, Talon’ın en yakın arkadaşıdır ve Reagan’a âşıktır. Wesley ve Kayla aşklarına ulaşmak için beraber çalışmaya karar verir. Gençlik edebiyatının çok okunan Amerikalı yazarı Cassie Mae, “Aşk-ı Felek” romanında işin ucunda aşk olunca plan yapmanın boş olduğunu anlatıyor. Aşkın en deli dolu zamanlarını yaşayan dört gencin birbirlerini elde etme ve duygularını itiraf etme çabaları müthiş eğlenceli, çok sevimli ve çok komik. Dört gencin arasındaki farklılıklar kitaba mizahi bir ton katarken, yazarın karakter gelişimine ve detaylara verdiği önem anlatımı zenginleştiriyor. Üstelik beklenmedik sürprizler heyecanın son ana kadar sürmesini sağlıyor. Son zamanların en eğlenceli aşk romanlarından biri olan Aşk-ı Felek, sizi koşulsuz aşklar, hesapta olmayan dönüşler ve içten gülümsemelerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2015
Kitabın Boyu : Sayfa sayısı 280
Fiyatı : 19,00 TL
 
 
 
       
  O

Yazar : Stephen King
Çeviren : Oya Alpar
Yayın Evi : Altın Kitaplar Tel: 0(212) 446 38 88
Konusu : Küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’yi diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık. Stephen King’in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz metnini okurken tam da Daily Express’in tarif ettiği gibi, kendinizi O’nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.
Yayına Çıkış Tarihi : 16.Ocak.2015
Kitabın Boyu : 13.5 x 21.5 cm - 1216 sayfa
Fiyatı : 42.00 TL
 
 
 
       
  İşte Benim
ZEKİ MÜREN

Yayın Evi : YKB Kültür Sanat Yayıncılık tarafından çıkarılmış sergi katalogu
Konusu : Sanatçının giydiği fraklar, doldurduğu plaklar, yüzdüğü plajlar, okuduğu okullar, boyadığı desenler, bindiği otomobiller, çıktığı seyahatler, dostlarıyla paylaştığı geceler, sinemada ve tiyatroda oynadığı karakterler bir bir mercek altına alınıyor. Okuyucular Türkiye’nin modernleşme serüvenine, toplumsal dönüşümüne ve değişen eğlence alışkanlıklarına dair zengin ipuçları elde ediyor. Bu değerli sergi kataloğunun hazırlanmasında Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı büyük katkı sağlamış.
Yayına Çıkış Tarihi : Kasım 2014
Kitabın Boyu : 23x29 cm - 368 sayfa.
Fiyatı : 55 TL.
 
 
 
       
  ANAFARTALAR

Yazar : Stephen Chambers
Çeviren : İsmail Hakkı Yılmaz
Yayın Evi : İş Bankası Kültür Yayınları
Konusu : Chambers’ın kitabı 1915’in Mart ayında denizden geçemedikleri Çanakkale’de ve Nisan ayında Arıburnu ve Seddülbahir bölgelerine yapılan çıkarmalarda başarılı olamayan İtilaf Kuvvetleri’nin son bir gayretle Ağustos ayında Anafartalar’a yaptıkları çıkarmayı derinlemesine ele alıyor. Aynı şiddetle karşılık bularak başarısız olunan ve İngiliz ordusunun ibretlik muhaberelerinin arasında yerini alan bu harekâta katılan askerlerin sıcağı sıcağına yazdığı günlüklerden, mektuplardan ve şiirlerden yapılan canlı alıntılar, savaşta yaşanan acılara, sevinçlere ve korkulara ışık tutuyor. Ayrıca muharebe sahası rehberi şeklinde düzenlenmiş eserde Anafartalar muharebelerinin geçtiği alanda görülmesi gereken yerler ve mezarlıklarla ilgili bilgiler ve ayrıntılı rotalar yer alıyor.
Kitabın Boyu : 353 Sayfa
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci Baskı Ocak 2015
Fiyatı : 28 TL
 
 
 
       
  AGAPİ

Yazar : Sarah Jio
Çeviren : Fatma Zeynep Öztürk
Yayın Evi : PENA Yayınları
Konusu : Agapi, aşkı görebilen bir kadının hikayesi. Aşkın varlığında, görüşü bulutlanıyor. Böyle bir yeteneğiniz olsa ne yapardınız? En yakın arkadaşınızın kocasının, arkadaşınızı değil de bir başkasını sevdiğini sezebilseydiniz, bunu ona söyler miydiniz? Araya girer miydiniz? İşte bu, kitabın başkahramanı Jane’in de en büyük ikilemi. Fakat Jane, aşkı kendi hayatı için göremiyor. İnsanları gözlemlemeyi çok sevdiğini söyleyen Sarah Jio, bu kitabın çıkış noktasını şöyle özetliyor: “Kitaba başladığım sırada, oturduğum kafelerde çiftleri izliyor ve gerçekten âşık olup olmadıklarını merak ediyordum... Ruh eşleri mi? Yoksa vadesi çoktan dolmuş bir ilişki mi? Gerçek aşkı görebilen Jane karakteri de buradan yola çıkarak oluştu ve Jane’in özel yeteneği beni de büyüledi.” Aşkın 6 türü Eros: Hem fiziksel hem duygusal aşk. Aşkın bu türü tutkuyla doludur. Ludus: Bir oyun gibi oynanan aşk. Aşkın bu türünün en önemli parçası eğlencedir. Çiftler, bir araya gelmekten, karşısındakini etkileyip cezp etmekten hoşlanır. Ancak uzun süreli bağlılık sözü yoktur. Storge: Arkadaşlıktan doğan ve desteğe dayanan aşk. Güven dolu ve bağlılık gerektiren bir aşktır. Mania: Saplantılı aşktır. Duygusal iniş çıkışlar, kıskançlıklar hâkimdir. Pragma: Kalbin değil aklın kontrol ettiği aşktır. Çiftler seveceği kişiyi mantığıyla seçer, kendisiyle benzer ilgi alanları, ortak değerleri olan birini arar. Agapi: Özverili, fedakâr, koşulsuz, bencil olmayan aşktır. Kişi kendini sevdiğine adar, karşılığında hiçbir şey beklemeden verir. Onu ‘o’ olduğu için sever.
Yayına Çıkış Tarihi : I. Baskı 40 bin adet 02.Şubat.2015
Kitabın Boyu : 280 Sayfa
Fiyatı : 19,50 TL
 
 
 
       
  MAHALLEDEN ARKADAŞLAR

Yazar : Selçuk Aydemir
Yayın Evi : İnkilap Sayfa 6 Yayınları tel: 0(212) 496 11 11
Konusu : Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90’lar… Belki de çocukların “çocuk” olduğu, “çocuk gibi” oynadığı son yıllar. Dokuz yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yöntemler, yediği kazıklar, hayal kırıklıkları, başarma hırsı ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anılar… Her şey ama her şey yine dokuz yaşındaki Selçuk’un gözünden tüm samimiyetiyle karşımızda. Küçükçekmece’nin küçük bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü “mahallenin reyisi” İsmet’in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan Selçuk’un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi… Mahalleden Arkadaşlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, terk edilmiş evleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı saha maçları ile 90’ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğu vaat ediyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2015
Kitabın Boyu : 13,7 X 21,5 cm. 222 Sayfa
 
 
 
       
  TARİHİ KALINTILARI VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ İLE
AĞRI

Yazar : Doç. Dr. Yusuf Çetin
Yayın Evi : İbrahim Çeçen Üniversitesi Yayınları. Tel: 0(472) 215 16 70
Konusu : Ağrının Coğrafi Durumu, Ağrının Tarihçesi, Taşınmaz Kültür Varlıkları, Taşınır Kültür Varlıkları, Karşılaştırma ve Değerlendirme konu başlıkları altında kentin tanıtımı renkli fotoğraflar eşliğinde anlatılıyor. Belgesel nitelikte ki kaynak kitap, İbrahim Çeçen Vakfı desteği ile basılmış.
Yayına Çıkış Tarihi : Genişletilmiş II. Baskı 2012
Kitabın Boyu : 16x24 cm - 254 sayfa
 
 
 
       
  BÜLBÜLÜN ŞARKISI
Mehmet Akif Kitabı

Editörler : Mustafa Kara Bilal Kemikli
Yayın Evi : Osmangazi Belediyesi Yayınları. Tel 0(224) 444 16 01
Konusu : Mehmet Akif, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü temsil eden İstiklal Marşımı’zı yazdığı günlerde, yine Ankara’da, Taceddin Dergahı’nda başka bir şiir daha yazmıştı Bülbül… Bülbül, Bursa’nın yunanlılarca işal edilmesi üzerine derin bir üzüntü duyan milli şairimiz, içinde ki isyan ve protestoyu bu mısralarla dile getirmişti. Bülbülün şarkısı Bursa’nın kurtuluş destanıdır. Kitapta Tarih, Tahlil, Takip ana başlıkları altında Mehmet Akif ve şiirlerine yer veriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : III. Basım Mart 2014
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 256 Sayfa
 
 
 
       
  ANADOLU’NUN ÖNSÖZÜ
ERZURUM

Editörler : Fikret Öztürk, Ahmet Çolak
Fotoğraflar : Çetin Korkmaz, Fikret Öztürk
Yayın Evi : Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Konusu : Renkli fotoğraflarla süslü Erzurum Tanıtım kitabında Erzurum Tarihi, Coğrafyası, Kilise ve Höyükler, Medeniyet Sahnesi, Camiler Medreseler, Erzurum Tabyaları, Türbe ve Kümbetleri, Çeşmeleri, Suları ve Köprüleri, Kaleleri, Hanlar Hamamlar Çarşılar, Erzurum Evleri ve Mutfağı, Erzurum Barları, Erzurum’da Cirit, El Sanatları, Kış ve Doğa Sporları, Doğal Güzellikleri, Aşıklık Geleneği, Efsaneler, Masalları, Sağlık Turizmi, Flora ve Faunası başlıklarıyla geniş biçimde anlatılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : III.Baskı Nisan 2014
Kitabın Boyu : 15x21 cm – 303 Sayfa
 
 
 
       
  KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ
ESKİŞEHİR

Editör : Fikret Yıldız
Yayın Evi : Eskişehir Valiliği
Konusu : Ciltli Türk Dünyası Kültür Başkentliği vurgusu yapılan kitapta Eskişehir’de ki kültürel etkinlikler fotoğraflarla anlatılıyor. Kitap’ta ek olarak Türkçe, İngilizce, Boşnakça, Kazakça, Kırgızca, Özbekçe dillerinde hazırlanmış Eskişehir tanıtım filmi CD ile İlçelerin tanıtım CD si bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : I. Baskı Haziran 2014
Kitabın Boyu : 14x20 cm – 130 Sayfa
 
 
 
       
  KAYSERİ YÜRÜYÜŞ ROTALARI
VE TURİZM KEŞİF REHBERİ

Yayına Hazırlayan : Atıl Ulaş Cüce
Editör : Oya Berk
Fotoğraflar : Ersin Demirel
Yayın Evi : Kayseri Valiliği
Konusu : Özenle çekilmiş renkli fotoğrafların süslediği kitapta, Kayseri kent turu, Tarih turları, Kültür turları, Doğaya yolculuk, Yürüyüş parkurları, Bisiklet parkurları, Diğer aktiviteler başlıkları altında detaylarıyla anlatılıyor. Ayrıca Kayseri İl Afet Acil Müdürlüğü tarafından hazırlanmış 67x47 cm lik Kayseri Yürüyüş Rotalarını gösteren kapsamlı bir harita eki bulunuyor. Soğanlı-Erdemli sit alanı, Aladağlar-Yahyalı, Kayseri Çevresi, Erciyes Dağı haritalarının arka yüzünde, Kayseri uzun kent turu, Talas kent turu, Kayseri turizm rotası, Kümbetler rotası haritaları yer alıyor. Önemli bir rehber, nitelikli örnek bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : Eylül 2014
Kitabın Boyu : 13x19,5 cm – 256 Sayfa
Kitabın Özellikleri : Önemli bir rehber, nitelikli örnek bir kitap.
 
 
 
       
  ELAZIĞ
2014 KENT REHBERİ

Yayın Evi : Elazığ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü. Tel: 0(424) 236 58 54
Fotoğraflar : 51 fotoğrafçı ve arşivlerden derlenen fotoğraflarla hazırlanan kent rehberi.
Konusu : İlin tarih, coğrafya, iklim, ulaşım, tarım, ticaret sanayi, turizm, ilçeler, kültür, turistik tesisler, kente has özellikler anlatılıyor. Kent rehberi sonunda il ve şehir haritası yer alıyor. Rehber Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış.
Kitabın Boyu : 12x21,5 cm – 140 Sayfa
 
 
 
       
  MALATYA
KENT REHBERİ

Yazarlar : Faik Sağlam, Bülent Korkmaz, Zeynal Bilgin, Hasan Demirbağ, Ekrem Memiş
Fotoğraflar : Turgay Kural, Hasan Demirbağ, Mehmet Kelleci, İzzet Keribar
Yayın Evi : Malatya Valiliği
Konusu : Kültür varlıkları, Tabiat varlıkları, Eğitim, Kültür, Sanat, ilçeler, ne nerede sorularına cevap bulunan kent rehberi son bölümünde ilçelerde düzenlenen yerel etkinlikler, ulaşım, konaklama seçenekleri, seyahat acentaları, bankalar, hamamlar, restoranlar, kafeler, piknik tesisleri, hastaneler, önemli telefonlar ve Malatya’ca sözlük bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : II.Baskı Temmuz 2013
Kitabın Boyu : 12x20,5 cm – 176 Sayfa
 
 
 
       
  KİLİS
GEZİ REHBERİ

Yazarlar : Abdullah Aydemir Mehmet Bülent Öztürk
Fotoğraflar : Murat Muşlu, Nedim Özkirişçi
Yayın Evi : Kilis Valiliği İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü. Tel: 0(348) 814 02 53
Konusu : Dört bölüm halinde ilin özellikleri anlatılıyor. Kullanışlı bir kent rehberi. Son bölümde konaklama, yeme, içme, alışveriş de ihtiyaç duyulacak telefon numaralarına yer veriliyor. Kilis kasapları, katmerciler, nakış ve çeyiz dükkânları, yorgancılar, yemeniciler, baharatçılar, zeytinyağı üreticileri, sabuncular, pekmezcilerin listesi kenti diğer illerden ayıran özellikler olarak öne çıkıyor.
Kitabın Boyu : 11,5x22 cm - 84 Sayfa
 
 
 
       
  BATMAN
TURİZM REHBERİ

Yazar : Veysel Çotak
Fotoğraflar : Veysi Boran, Zülküf Kışanak
Yayın Evi : Batman Belediyesi Tel: 0( 488) 213 27 59
Konusu : Türkçe, Kürtçe, İngilizce olarak hazırlanan turizm rehberinde Batman’ın sahip olduğu değerler, yöresel özellikler, tarihi, doğası, yemekleri anlatılıyor. Son bölüm Batman sanat ve kültür faaliyetlerine ayrılmış, kapak içinde katlanır ebatta tarihi eserleri belirten bir de il haritası bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2015
Kitabın Boyu : 12x21 cm - 136 Sayfa
 
 
 
       
  NİKSAR
KENT REHBERİ

Yazarlar : Hasan Akar, Necati Güneş, Ekrem Buhan, Çihat Taşkın
Fotoğraflar : Ekrem Buhan, Rıza Tunay, Çihat Taşkın,Niksar Bld. Arşivi
Yayın Evi : Niksar Belediyesi
Konusu : Adım adım Tarihi eserler, Niksar çevresinde gezi alanları, Niksar genel bilgileri, Nerede ne yapılır, Gerekli telefonlar, Bunları biliyor musunuz konu başlıkları içinde ilçenin tanıtımı yapılıyor. İlçe gezisi için güzel bir rehber, son bölüm 17 sayfa firma reklamlarına ayrılmış.
Yayına Çıkış Tarihi : Aralık 2014
Kitabın Boyu : 12x21 cm – 144 Sayfa
 
 
 
       
  MUŞ
GEZİ REHBERİ

Yazarlar : Kadir Tunç Mehdi Turgut
Fotoğraflar : Kadir Tunç, Şahin Şahin, Ayhan Özmen, Mustafa Bulakçıbaşı
Çeviren : Serhat Yılmaz (İngilizceye Çeviri)
Konusu : Muş ili gezi rehberinde kentin özellikleri ve sahip olduğu değerler anlatılıyor, son sayfada kent haritası bulunuyor.
Kitabın Boyu : 12x21 cm – 70 Sayfa
 
 
 
       
  YOZGAT
GEZİ REHBERİ

Editörler : Ahmet Çolak, Rahmi Şener, Volkan Kurtuluş, Özkan Sarıcı
Fotoğraflar : Çetin Korkmaz, İl Turizm Müdürlüğü Arşivi, Foto Alper, Foto Selim
Yayın Evi : Yozgat Valiliği. Yozgat Bld. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı
Konusu : Yozgat gezisi için gerekli olan rehber bilgiler, şehir merkezi ve yakın çevrede gezilip görülecek yerler, ne nerede, tarih, kültürel zenginlik, coğrafi durum, ekonomi, eğitim ve Dört mevsim Yozgat konu başlıkları.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2012
Kitabın Boyu : 12x21 cm – 82 Sayfa
 
 
 
       
  AKSARAY
KÜLTÜR VE TURİZM REHBERİ

Yazar : Murat Öner Taş
Fotoğraflar : Aksaray İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü Arşivi
Yayın Evi : Aksaray Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Tel: 0(382) 213 24 74
Konusu : Aksaray’ın tarihçesi ile başlayan kitabın ilk konusu Karballa, Gelveri, Güzelyurt. Hasandağ’ında zirve yürüyüşü, Ihlara Vadisi, Çanlı Kilise, Sofular Vadisi, Yer altı Şehirleri, Tarihi Evleri, yer altı şehirleriyle Demirci, Tuz Gölü, Türk İslam Eserleri, İpek Yolu Kervansarayları, Türbelerin tanıtımı ile devam eden kitap, Termal Turizm, Mumyalarıyla Aksaray Müzesi, Sultanhanı, Aksaray Malaklısı ile son buluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2014
Kitabın Boyu : 23x30 cm – 96 Sayfa
 
 
 
       
  GAZİANTEP 2014

Yayın Evi : Gaziantep Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü
Konusu : Gaziantep Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü Kitapçıkta ilin tarihi, konumu, üniversiteleri, nar, fıstık, zeytin, biber gibi ürünleri, tarihi yerleri, Zeugma Mozaik Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Savaş Müzesi, Kent Müzesi gibi çeşitli müzeler tanıtılıyor. Rumkale, arkeolojik çalışmalar, çarşılar, Hanlar, hamamlar, çeşmeler, dini yapılar, park ve hayvanat bahçesi, Gaziantep tatlı ve yemekleri, el sanatları detaylı şekilde anlatılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2014
Kitabın Boyu : 12x22,5 cm – 132 Sayfa
 
 
 
       
  TOKAT 2015

Yayın Evi : Tokat Valiliği İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü
Konusu : Tokat Tarihi, Müzeler, Medreseler, Camiler, Hanlar, Bedestenler, Hamamlar, Kaleler, Köprüler, Tarihi Sokaklar, El sanatları, Yöresel Yemekler, Folklor, Doğal Güzellikler, Kent Planı, Antik Kentler, Anıtsal Yapılar, İlçeler’in tanıtıldığı gezi rehberi seyyahların gözüyle Tokat sayfaları ve harita ile bitiyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Ocak 2015
Kitabın Boyu : 15x21 cm - 98 Sayfa