SAMSUN

Yazarlar : Baki Sarısakal, Dilek Safer
Fotoğraflar : Metin İşler, Ekin Grubu Arşivi, Şenol Kocatepe, Turizm Müdürlüğü Arşivi
Yayın Evi : Ekin Grubu Tel no: 0(212) 233 97 54
Konusu : Samsun ili özellikleri ve ilçelerin tanıtıldığı rehber nitelikli kullanışlı bir kitap. Kitapta harita, geçmişten ve günümüzden tanıtım fotoğrafları yer alırken son bölümde önemli telefonların listesi bulunuyor. Samsun doyurucu, tatminkâr bilgiler ve estetik görsellerle sunuluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Şubat 2007
Kitabın Boyu : 12x22 cm - 256 sayfa İngilizce
 
 
 
       
  SAMSUN GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR

Yayın Evi : Samsun İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tel no: 0(362) 431 00 14
Konusu : Samsun’un tarihi, ekonomik, coğrafik özellikleri, doğal güzellikleri, Kültürü, eğlence hayatı, Samsun’un mutfağı, müzeleri ve tarihi eserleri, dini ve kültürel yapıları yazı ve büyük boy fotoğraflarla anlatılıyor. Kitabın son bölümünde oteller ve restoranlar, alış veriş merkezleri, seyahat acenteleri rehberi açıklayıcı bilgilerle yer alıyor.
Kitabın Boyu : 15x21 cm – 155 sayfa
 
 
 
       
  SAMSUN YEMEKLERİ

Fotoğraflar : İl Kültür ve Turizm arşivi, Metin İşler, Akademi Ajans Arşivi
Yayın Evi : İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanmış, İl özel İdaresince bastırılmış. Tel no: 0(362) 431 00 14
Konusu : Samsun, gelenek ve görenekler, halk mutfağı, Özel gün yiyecek ve içecekleri, beslenme ile ilgili atasözleri ve deyimler, bilmecelerin de yer aldığı Samsun Yemekleri kitabında Samsun yemeklerinden fotoğraflarıyla örnekler, malzeme listesi veriliyor, yapılışı anlatılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : II. Baskı Şubat 2009
Kitabın Boyu : 16,5x23,5 cm – 190 sayfa
 
 
 
       
  BARMEN

Yazar : Vefa Zat
Yayın Evi : Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş. Tel no: 0(212) 246 52 07
Konusu : Ünlü barmen ve içecek uzmanı Vefa Zat “Sur içinden Hilton’a” adını verdiği kitabında 1950 li yıllardan bu yana anılarına yer vermiş. Akıcı hoş sohbet üslubu ile sıkılmadan okunan kitapta geçmiş zamana yolculuk yaparken birçok obje hafızanızda canlanıyor. Sekiz bölüm altında işlenen kitapta kendinizi İstanbul’un ünlülerinden Hilton’a uzanan bir filmi izlermiş gibi bir duyguya kapılıyorsunuz. İstanbul’u doya doya yaşamak isteyenlerin zevkle okuyabileceği Barmen’de kullanılan siyah beyaz fotoğraflar, kupürler kitaba ayrı bir lezzet, belgesel özellik kazandırmış.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Şubat 2009
Kitabın Boyu : 14x23 cm - 240 sayfa
Fiyatı : 12 TL
 
 
 
       
  FOTOĞRAFLARLA AMASYA

Fotoğraflar : Sacit Şahin
Yayın Evi : Amasya Valiliği Yayın no: 22
Konusu : Tablo güzelliğinde seçilmiş fotoğraflarla hazırlanmış Amasya albümünde kentin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlere yer verilmiş. Genel manzaraların, panoramaların yanı sıra, detaylara önem verilmiş olması, başarılı gece çekimleri, sanatçının zor ışıkları çalışması, albüme ayrıcalık ve estetik kazandırmış. Fotoğrafların yanında Türkçe ve İngilizce dillerinde açıklamalar yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci basım 2007
Kitabın Boyu : 21x20 cm – 192 sayfa
 
 
 
       
  AHLAT

Yayına Hazırlayan : Cesim Çelebi, Gülşen Balıkçı, Ayşegül Bahçioğlu, Mücella Kahveci, Soner Yalçın, Mehmet Öcal
Fotoğraf : Kültür Bakanlığı, Hagem
Yayın Evi : Kültür Bakanlığı Yayınları 2711 Halk Kültürlerini Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Yayınları Tel no: 0(312) 430 05 03
Konusu : Bitlis ilçesi Ahlat’ın adı, kökeni, coğrafi yapısı, arkeolojik değerleri, halk mimarisi, taş işçiliği, doğumla ilgili adet ve inanmalar, evlenme, ölüm adetleri, halk edebiyatından örnekler, atasözleri, dualar, bilmeceler, maniler, efsane ve menkıbeler, halk sanatları, dokumacılık, bastonculuk, kadın erkek giysileri, halk mutfağı ve beslenme, yemekler, yiyecek ve tarifleri, hayvancılık ve çobanlık, halk hekimliği ve halk veterinerliği, halk oyunları, Ahlat’ta yöresel müzik ve sazlar ile beş türkünün sözleriyle notası veriliyor. Kaynak kitap kâğıt kalitesi, görsel malzemesi ve içeriği ile göz dolduruyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2001
Kitabın Boyu : 23x33 cm – 208 sayfa ciltli
Fiyatı : 15 TL
 
 
 
       
  BİTLİS EVLERİ

Yazarlar : Yüksel Sayan, Şahabettin Öztürk
Yayın Evi : Kültür Bakanlığı Yayınları: 2716
Konusu : 118 renkli fotoğraf, 50 çizimle takviyeli Bitlis Evleri kitabında evlerin oluşmasında ki etkenler, önemli evler, evlerin mimari ve süsleme özellikleri, yapı elemanları, evlerle ilgili yöresel terimler ve bibliyografya bulunuyor. Meraklısı için faydalı bir kaynak kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : 2001
Kitabın Boyu : 20x28 cm - 176 sayfa ciltli
Fiyatı : 7 TL
 
 
 
       
  BİRGİ

Yayına Hazırlayan : Prof. Dr. Rahmi Hüseyin Ünal
Yayın Evi : Kültür Bakanlığı Yayınları: 2573
Konusu : Batı Anadolu’da eski bir Türk Kültür merkezi olan Birgi’nin, Tarihi, Tarihi Coğrafyası ve Türk Dönemi Anıtları kitabında, 166 fotoğraf, çeşitli yapıların planları yer alıyor. Cami ve Mescitler, Medreseler, Türbeler, Hamamlar, Konaklar ve diğer yapıların anlatımıyla gelişen kaynak kitap, Bibliyografya, Ekler ve fotoğraf bölümü ile sona eriyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2001
Kitabın Boyu : 20x28 cm – 318 sayfa ciltli
Fiyatı : 11 TL
 
 
 
       
  CAHİLLİKLER KİTABI
Bilmediklerimiz ve Yanlış Bildiklerimiz

Yazarlar : John Lloyd, John Mitchınson
Çeviren : Cihan Aslı Filiz, Emre Ergüven
Yayın Evi : NTV Yayınları 0(212) 335 00 00
Konusu : Dinginleşme yolculuğuna koyulmamızı sağlayabilecek bir tür fener olduğu belirtilen kitap, bilinen veya yanlış bilinen birçok konuya ışık tutuyor. Konu başlıklarından birkaç örnek. Kaç tane burun deliğimiz var. Yaşayan en büyük şey nedir. Kutup ayıları nasıl kılık değiştirir. Hank hank diye ses çıkaran nedir. İnsanın kaç duyusu vardır. Ay nasıl kokar. Kulağakaçan böceğin kaç tane penisi vardır. En büyük penise sahip hayvan hangisidir. Bekâret kemeri ne işe yarar. Acı biberin en acı kısmı neresidir. Yılanları en çok hangi müzik cezp eder. Arılar neden vızıldar. Yunuslar ne içer. En sağlam ağaç hangisidir. Hindiler nereden gelir. En uzun ömürlü insan kaç yaşına kadar yaşamıştır.
Yayına Çıkış Tarihi : 1. Baskı Temmuz 2008 – 14. Baskı Ocak 2009
Kitabın Boyu : 13x20,5 cm – 278 sayfa
Fiyatı : 13 TL
 
 
 
       
  DENEYİMLERİMDEN SÜZÜLENLER

Yazar : Şaban Ali Yaşaroğlu
Yayın Evi : İTÜ Vakfı Yayınları Tel no: 0(212) 230 73 71
Konusu : Yıllarını turizme ayırmış olan tecrübeli eğitmen meslekte kazanılmış başarının püf noktalarını okurlarla paylaşıyor. Kitap sonunda renkli fotoğraf albümü ve basında çıkan haberlerin kupürleri yer alıyor. Bölüm I Öğrencilerimle Konuşmalar Bölüm II Başarıya Giden Yolun Yapı Taşları Bölüm III Mektuplar Bölüm IV Fotoğraflarla İTÜ Vakfı Turizm Otelcilik Okulu
Yayına Çıkış Tarihi : Şubat 2009
Kitabın Boyu : 16,5x23,5 cm 68 sayfa
 
 
 
       
  GALATA KULESİ

Yazar : Ziya Erkins
Konusu : Türkçe, İngilizce, Fransça, Almanca olarak hazırlanan rehbr kitapçıkta, Galata Kulesinin tarihi, günümüzde ki durumu, kullanılan üniteler anlatılıyor. Kitapçıkta renkli ve siyah, beyaz fotoğraflar ile kulenin şeması yer alıyor.
Kitabın Boyu : 12x16,5 cm 50 sayfa
Kitabın Özellikleri : Galata Kulesi kitapçığını Beyoğlu Tünel Galipdede Caddesi Filateli Pul Galerisi'nden alabilirsiniz. Tel no 0(212) 293 82 92
 
 
 
       
  EGE'NİN DEVE GÜREŞİ ŞENLİKLERİ

Yazar : İhsan Yakut
Yayın Evi : İzmir Büyük Şehir Belediyesi Kültür Yayını Tel 0(232) 482 11 70
Konusu : İhsan Yakut'un belgesel çalışması Orta Asya'dan Anadolu'ya Develer konusuyla başlıyor. Bir Ege Şenliği, Deve Güreşlerinin Tarihi, Ankara, İstanbul, İzmir Deve Güreşleri, Ağızbağcılar ve Kontrolcülr, Urgancılar, Deve Güreşi Oyunları, Maya, Havut ve Çanlar, Havut Töreni gibi ara başlıklar taşıyor. Siyah beyaz fotoğraflarla süslenen kitapta nam salmış develer, Ödüller, Halı gecesi, Hakemler, Güreş Alanı, Cazgır, Deve Güreşleri ve Turizm konularına varıncaya kadar konuyla ilgili tüm bilgiler yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2009
Kitabın Boyu : Kent Kitaplığı Dizisi 63 16,5x23 cm 168 sayfa
 
 
 
       
  GENÇ TATİL

Yazar : Devrim Erşen
Yayın Evi : Ekin Grubu 0–(212) 233 97 54
Konusu : Ege ve Akdeniz bölgelerini kapsayan Genç Tatil kitabı, gençlerin ilgisini çekecek tatil yörelerini sayfalarına taşıyor. Türkiye’nin gençlere yönelik ilk tatil rehberi Genç Tatil, Ekin Grubu imzasıyla raflardaki yerini aldı. Genç bir gezgin olan Devrim Erşen’in kaleminden çıkan Genç Tatil kitabı, Ege ve Akdeniz bölgelerinde gençlerin ilgisini çekecek tatil yörelerini sayfalarına taşıyor. Tek başına ya da grup halinde tatile çıkmak isteyen gençlere rehberlik etmeyi hedefleyen kitapta otobüs, minibüs, otostop ya da başka bir araçla tatile çıkanlara yol gösteriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz.2009
Kitabın Boyu : 13,5*22 cm. 268 Sayfa
Fiyatı : 19 TL (KDV Dahil)
 
 
 
       
  Türkiye'nin Kültür Mirası
100 SAAT KULESİ

Yazar : Meltem Cansever
Editör : Mustafa Alp Dağıstanlı
Yayın Evi : NTV Yayınları 0(212) 335 00 00
Konusu : Türkiye'de bulunan saat kulelerinin anlatıldığı kitap çeşitli bakış açısına sahip fotoğrafçılardan toplama fotoğraflarla oluşmuş. Dolaysıyla sadece dış görünüşlere yer verilmiş ve bir çoğu deformasyona uğramış amatör çekimlerle oluşturulmuş. Kitapta Osmanlı'dan bu yana yapılmış saat kulelerinden ve günümüz saat kuleleriyle binaları süsleyen saatler karışık biçimde katagorize edilmeden sunulmuş, amatör bir çalışma.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Haziran 2009
Kitabın Boyu : 18,5x23,5 cm - 222 sayfa
Fiyatı : 25.00 TL
 
 
 
       
  YALNIZLIK KEDERİ
Bir müzisyenin notları

Yazar : Fazıl Say
Editör : Serhan Bali
Yayın Evi : Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş. Tel:0(212) 246 52 07
Konusu : Doğan Kitaptan çıkarılan Fazıl Say'ın deneme kitabı müzisyenin biyogrofisi ile başlıyor. Devamında Zeynep Oral tarafından kaleme alınmış olan Fazıl Say...Müzikle Özgürleşmek yazısı yer alıyor. 1. bölümYalnızlık Kederi. 2.bölüm Türkiye'de Kültür sanat ortamı üzerine düşünceler. 3.bölüm Rüyalar ve hayaller. 4.bölüm Toplum ve sanat başlıkları altında toplanıyor. Fazıl Say'ın şiirsel üslubu okuyucuya tat veren türden.Yavaş okunup, düşündürewn özellik taşıyan yazılarönemli anılar, önemli mesajlar içeriyor. Kitapta müzik dünyasına ait ünlülerden az sayıda siyah beyaz fotoğraflar bulunuyor
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Temmuz 2009
Kitabın Boyu : 14x23 cm - 188 sayfa
Fiyatı : 12.00 TL
 
 
 
       
  İSTANBUL’UN MESİRE YERLERİ

Fotoğraflar : İsmail Bayram
Yayın Evi : T.C.İstanbul Valiliği Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Tel no: 0(212)262 48 96
Konusu : : Doç. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ın “Sadabat’tan günümüze mesire yerleri ve mesire kültürü” başlıklı yazısıyla başlayan, İsmail Bayram tarafından fotoğrafları çekilip tasarımı yapılan kitapta, İstanbul çevresinde bulunan birçok mesire yeri yer alıyor. Fatih Ormanı mesire yeri, Belgrat Ormanları, Kömürcübent, Kurtkemeri, Fatih çocuk ormanı, Irmak mesire yeri, Kirazlıbent, Tayakadın, Çatalca, Gazi Mahallesi, Azizpaşa, Çamlar, Marmaracık, Ayvatbenti, Çatalca İnceğiz, Göktürk Göleti, Çilingoz, mihrabat, Polenezköy Tabiat parkı, Kaymakdonduran, Avcı Koru, Beykoz Göknarlık, Göztepe, Hacet, Elmasburnu, Aydos, Sazakçeşme, Taşdelen, Değirmenburnu, Dilburnu, Bahçeköy Fidanlığı listede bulunanlardan bazıları. Mesire yerlerinin gösterildiği harita ile son bulan albüm nitelikli kitap bin adet basılmış ve ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 28x23 cm - 82 sayfa
 
 
 
       
  PERA’DAN BEYOĞLU’NA

Yazar : Onur İnal
Yayın Evi : Sistem Yayıncılık Bayii ve Kitapevleri Tel no: 0(212) 293 83 72
Konusu : Yazar beş bölüm altında topladığı kitabında Beyoğlu’nun mimarisi, sanatı, dansları, yemekleri, aşkları, ayrılıkları, cinayetleri, yaşantısını anlatıyor. Rehber niteliği taşıyan kitapta Beyoğlu’nu tanımak isteyenlere, çok kaliteli olmamakla beraber tarihi binaların bir kısmını dıştan gösteren 69 tane fotoğraf bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : I. baskı Haziran. 2006 II. baskı Ağustos 2006
Kitabın Boyu : 14x21,5 cm – 184 sayfa
 
 
 
       
  RAKI BALIK AYVALIK

Yazarlar : Erkan Acurol – Arzu Acurol
Editör : Ruken Güven
Yayın Evi : İş Bankası Kültür Yayınları Tel no: 0(212)252 39 95
Konusu : Tam sayfa renkli yemek fotoğraflarının yer aldığı kitap sunuş yazısı sonrasında rakı üzerine, ege’nin ünlü balıkları, Balık Takvimi, Sağlıklı yaşamın gereği balıkla ilgili önemli bilgiler, tariflerle başlıyor. İkinci bölümde Çorbalar başlığı altında Karides, balık çorbası, Balık paçası, Fener balığı çorbası anlatılıyor. Salatalar konu başlığında ahtapot, patlıcan, kızarmış peynirli közlenmiş kırmızıbiber ve patlıcan salatası, midye, deniz börülcesi, tulum peynirli roka salatası tarifler eşliğinde sunuluyor. Soğuk mezeler bölümünde balık pastırması, rakılı peynir ezmesi, uskumru turşusu, palamut turşusu, acılı peynir ezmesi, çiroz, lakerda, fava, karidesli yer elması, tuzlu sardalye gibi birçok mezeye yer veriliyor. Ara sıcaklar, balık yemekleri, Pilakiler, Dolmalar, Tatlılar kitapta ki diğer cazip yemeklerin tanıtılıp tarifleri verilen konu başlıklarını oluşturuyor. Her eve lazım türünden iştah açıcı bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : I.Baskı 1500 Adet, Eylül 2009
Kitabın Boyu : 17x23 cm – 170 Sayfa
Kitabın Özellikleri : Özellikler Kaliteli kağıt ciltli kapak
Fiyatı : 20 TL (peşin ödemede %10 indirimli)
 
 
 
       
  ISPARTA MÜZESİ

Hazırlayanlar : Jale Dedeoğlu, Behçet Süzen, Mustafa Akaslan, Nezahat İşçi, İlhan Güceren, Ferhat İnci, Doğan Demirci
Yayın Evi : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü
Konusu : Arkeolojik verilerle Isparta ve çevresi ana başlığı altında merkez ilçe, Aksu, Atabey, Eğirdir, Uluborlu, Senirkent, Sütçüler, Gönen, Yalvaç ilçeleri tanıtılıyor. Kaynaklar, Isparta Müzesi, Arkeolojik eserler, Etnografik eserler, Sikke Salonu ve Halı salonuna çok sayıda renkli fotoğraf ve bilgilerle yer veriliyor.
Kitabın Boyu : 20x29 cm – 100 sayfa
Yayına Çıkış Tarihi : 2005
Fiyatı : 20 TL
 
 
 
       
  TÜRKİYENİN DOĞAL MAĞARALARI

Yazar : Hamdi Mengi
Yayın Evi : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Sanat Eserleri Dizisi 450
Konusu : Kitapta Mağaralar ve mağaracılığın tarihçesi, Mağaraların oluşumu, Mağara terimleri, Mağara canlıları, Mağaraların arkeolojik değeri, Sportif mağaracılık, Mağaraların korunması, Mağara bilimi, Mağaraların turizm değeri, Türkiye’nin uzun mağaraları, Derin mağaraları, Turizme açılan mağaralar, Açılabilecek mağaralar, Sportif amaçlı gezilebilecek mağaralar konu başlıkları yer alıyor. Ballıca, Gökgöl, Dupnisa, İnsuyu, Zeytintaşı, Karaca, Kaklık, Zindan, Dim, Dadurgalar, Karain, Bulak, Dilek, Tınaztepe, Damlataş, Yerküpe, Buzluk, Köşekbükü mağaraları ile turizme açılabilecek mağaraların birbirinden ilginç renkli fotoğraflarla yeraltının gizemli dünyası sunuluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı 2005
Kitabın Boyu : 24x32 cm - 320 sayfa
Fiyatı : 30 TL
Kitabın Özellikleri : Kaliteli kâğıt, tam sayfa renkli fotoğraflar, ciltli kapak.
 
 
 
       
  100 DOĞA HARİKASI

Yazarlar : Bünyan Dinç Yıldırım Güngör
Yayın Evi : NTV yayınları Doğuş Grubu İletişim Yayıncılık ve Ticaret A.Ş.Tel: 0(212) 335 00 00
Konusu : Kitapta Türkiye’nin doğa güzelliklerinin her birine iki sayfa ayrılmış, coğrafi oluşumları, bitki ve hayvan varlığı anlatılmış. Bir veya iki fotoğrafla tanıtılmaya çalışılan doğa güzelliklerinin yerden ve havadan çekimlerle sunulan renkli fotoğraflarında insansız kompozisyonlara yer verilmiş.
Yayına Çıkış Tarihi : Nisan 2009
Kitabın Boyu : 18,5x23,5 cm – 210 sayfa
Fiyatı : 25 TL
 
 
 
       
  AYIP OLMADAN

Yazar : Aydın Boysan
Yayın Evi : Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Tel: 0(212) 252 39 91
Konusu : Yazar anlatı türü kitabında mizah, neşe, düşünce dolu satırlarını okurlara taşıyor. Kitapta yer verilen ara başlıklar arasında Dem, İstanbul Deyince, Zaman Geçerken, Dünyadan, Sevimli İnsanlar, Sanat ve sahneler, Hanımlar Huzurunda, Tuhaflıklar, Mimarlık ve Şehir, Aysa İzlenimleri, Pasifik Kıyıları. Yazar kitabına birçoğu kendi portresi olan 38 amatör çekim siyah beyaz fotoğraf koymuş.
Yayına Çıkış Tarihi : Kasım 2009
Kitabın Boyu : 13x19,5 cm – 214 sayfa
Fiyatı : 12 TL
 
 
 
       
  BİT PALAS

Yazar : Elif Şafak
Yayın Evi : Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş. Tel: 0(212) 246 52 07
Konusu : 22. Baskısı çıkan kitapta, Öncesi, Daha Öncesi, 3 numara Kuaför Cemal, 4 numara Ateşmizaçoğulları, 5 numara hacı Hacı ve Oğlu, Gelini, Torunları, 7 Numara Ben, 8 Numara Mavi Metres, 2 Numara Sidar ile Gaba, 9 Numara Hijyen Tijyen ile su gibi bölüm başlıkları bulunuyor. Yazar Elif Şafak, detayları ön plana çıkaran, soru cevap konuşur gibi sohbet edercesine, sade anlatım tarzıyla kafanızı meşgul eden düşüncelerden uzaklaştırıp başka bir dünyaya yolculuk yaptıracak oyalayıcı bir hayal gücü ürünü sunmuş.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Mart 2009
Kitabın Boyu : 13x19,5 cm – 380 sayfa
Fiyatı : 23 TL
 
 
 
       
  VELEV Kİ CİDDİYİM

Yazar : Gülse Birsel
Kapak Fotoğrafı : Zeynel Abidin Ağgül
Yayın Evi : Turkuvaz Kitapçılık ve Yayıncılık A.Ş. Tel no: 0(212) 354 30 00
Konusu : Yazar Gülse Birsel’in dördüncü kitabı Velev ki Ciddiyim’i 13 başlık altında toplamış. Velev ki Çocuksun, Öğrencisin, Mucit Oldun, İş buldun, Ev aldın, Sporseversin, Seyahate çıktın, Hırsız girdi, Tüketicisin, Muhalifsin, Hastasın, Affedersin hayvansın, Amanın paranormal aktiviteler var. Ana başlıklar altında kendi aralarında esprili alt başlıklarla gelişen kitap rahat okunurken, gündelik hayatta sık sık kullandığımız tabirler, söyleyişlerle sıcak sohbet havasında geçiyor. Yazar konuyu ortaya atıp bazen kızıyor, bazen savunuyor, kendi sorusunu kendi cevaplıyor. Okuyucuyla daha ilk sayfalarda iletişim kurup kendi tarafına çekmesini iyi biliyor. Zevkle okunan, güncel konular içeren, bir ayda ikinci baskısı yapılan, hoş bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci Basım. Aralık 2009
Kitabın Boyu : 13x19,5 cm - 214 sayfa
Fiyatı : 12 TL
 
 
 
       
  BANDIRMA YOLCULARI

Yazar : Önay Yılmaz
Kitabın Boyu : Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd. Şti. Tel: 0(212) 511 53 03
Konusu : Gazi Mustafa Kemal Paşa ile birlikte İstanbul’dan 16 Mayıs 1919’da Bandırma vapuru ile üç gün süren zorlu bir yolculuk sonrası 19 Mayıs 1919’da Samsun’a vararak, ulusal kurtuluşun ilk kıvılcımını çıkaranların öyküsünü anlatıyor. Yazar anı anlatı türündeki kitabını 44 adet belge nitelikli siyah beyaz fotoğrafla süslemiş.
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2008
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm - 334 Sayfa
Fiyatı : 15 TL
 
 
 
       
  İSTANBUL
Eczacıbaşı Fotoğraf Albümü

Yayına Hazırlayan : Yayın Yönetmeni Şakir Eczacıbaşı
Tasarım ve Uygulama : Bülent Erkmen
Yayın Evi : Eczacıbaşı Holding A.Ş. Tel no:0(212) 350 80 00
Konusu : Usta fotoğrafçıların katılımıyla gerçekleşen Eczacıbaşı Fotoğraf albümleri, Dünyanın önemli kütüphanelerine ve sanat merkezlerine dağıtılıyor. Geleneksel hale gelen ve bir tür belgesel kaynak olan fotoğraf albümü yıllığı 2009 konusu ise "İstanbul" olarak seçilip, İstanbul bir değil bin şehirdir düşüncesiyle hazırlanarak sunuldu. Fotoğraf albümüne bakanlar, kendilerini İstanbul filmi izler gibi çok renkli bir dünyada hissediyorlar. Birbirinden güzel fotoğrafların bulunduğu albümde İstanbul manzaraları, mimari doku, günlük yaşamdan kesitler, etkinlikler, Beyoğlu, Sultanahmet, Kadıköy, Eminönü gibi semt fotoğrafları, tarihi eserlerin görüntüleri yer alıyor. (Fotoğraf Albümünü seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz).
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 20x25 cm - 212 sayfa
 
 
 
       
  ALAÇATI’DA YAŞAMAK

Yazar : İbrahim Topal
Fotoğraflar : Cavit Kürnek, Hüsnü Gengönül, Yavuz Draman, Vedat Öztürk, Gündüz Kayra, Erdoğan Pancaroğlu
Editör : Zeynep Öziş
Tasarım : Umay Çubukçu
Yayın Evi : Alaçatı Koruma Derneği Tel 0(232)716 77 72
Konusu : Önsöz ile başlayan Alaçatı tanıtım kitabında Alaçatı’da yaşamak, Alaçatı Evleri, Alaçatı’da yeni hayat, Alaçatı’da çalışmak, Alaçatı harita ve planı başlığı taşıyan bölümler bulunuyor. Türkçe ve İngilizce hazırlanmış anlatımların yanı sıra sanatsal değere sahip renkli fotoğraflar yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2006
Kitabın Boyu : 25x29 cm - 194 Sayfa ciltli kapak
 
 
 
       
  % 100 DÜŞÜNCE GÜCÜ

Yazar : Jack Ensign Adington
Çeviren : Birol Çetinkaya
Yayın Evi : Akaşa Yayın Dağıtım Ltd. Şti. Tel : 0(212) 235 99 73
Konusu : Yazar evrensel akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi ortak bilinçten nasıl elde edebileceğimizi anlatıyor. 20 bölüm de toplanan konu başlıkları arasında, Her şey düşüncede başlar, Kendini yönetmenin yolu, İste ve sahip ol, Kendiniz olma cesaretini gösterin, Amaçlara ulaşmak için beş ilke, sınırsız fikir kaynağını kullanma, Kendine güven nasıl oluşturulur, İlk adım karar vermek, Kendini yönetme refah getirir, İşler kötü gittiğinde ne yapmalı, bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Dokuzuncu basım 2009
Kitabın Boyu : 13x19,5 - 224 Sayfa
Fiyatı : 15 TL
 
 
 
       
  OSMANELİ
ve Geleneksel Evleri

Yazarlar : Bülent Uluengin - Suphi Saatçi
Yayın Evi : Kerkük Vakfı İktisadi İşletmesi
Konusu : Osmaneli geleneksel konut mimarisinin ele alındığı kitapta, ipek böcekçiliğine dayanan ekonomik yaşantının biçimlendirdiği konaklar ve karakteristik evlerden örnekler, yapı ustaları ve yapıların kitabeleri renkli fotoğraflarla gözler önüne seriliyor. Kerpiç mimarisiyle sivrilen Osmaneli’de, bu malzemenin güçlü anlatımı, estetik ifadesi vurgulanırken, dökümü çıkarılan önemli yapıların krokileri, kat planlarının verilmiş olması kaynak eser özellikli kitabın belgesel değerine değer katmış. Prof. Dr. Bülent Uluengin - Prof. Dr. Suphi Saatçi tarafından hazırlanan kitapta Osmaneli, Evler, Yapı ustaları, Osmaneli kitabeleri gibi bölümler bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : kasım 2009
Kitabın Boyu : 24x30 cm – 112 sayfa
 
 
 
       
  VAN GÜZEL

Fotoğraflar : Ali İhsan Öztürk – Gürkan Öztürk
Yayın Evi : T.C. Van Valiliği
Konusu : Türkçe ve İngilizce metinlerle hazırlanan kitapta Van ilinin sahip olduğu tarihi eserler, doğal güzellikler usta objektifler tarafından estetik biçimde sergilenmiş. Kitap sayfalarını çevirirken fotoğraf sergisi gezermiş gibi bir izlenime kapılacağınız albümde özellikle gün batımı fotoğrafları başta olmak üzere, Nemrut Krater Gölü, inci kefali, göl koyları, sportif faaliyetler, mevsimsel güzellikler, şelaleler, ters laleler, Van kedisi, kaleler, kümbetler, köprüler ve Akdamar Manastırı fotoğrafları imrendirici güzellikte.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 22x32 cm 90 sayfa
 
 
 
       
  SİLİFKE FOLKLORU

Hazırlayanlar : Prof. Dr. Taciser Onuk Yrd. Doç.Dr. Feriha Akpınarlı Yrd. Doç. Dr. H.Serpil Ortaç Yrd. Doç. Dr. K.Özlem Alp
Yayın Evi : Türk Tarih Kurumu Basımevi Tel no: 0(312) 267 16 11
Konusu : Atatürk Yüksek Kurumu Başkanlığı 296 no lu yayın tel no: 0(312) 231 23 48 yayınlarından olan Silifke Folkloru kitabında İşlemecilik, Dokumacılık, Örücülük, Halk Oyunları ve Giysiler anlatılıyor. Kitapta renkli ve siyah beyaz fotoğraflar, el sanatları çizelgeleri, işleme teknik ve özellikleri, dokumaları yansıtan bilgi formları, motif ve desen çizimleri belgesel kaynak olarak başarılı biçimde sunuluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2004
Kitabın Boyu : 27,5x19,5 cm 276 sayfa
 
 
 
       
  YOZGAT
Kent Tarihi

Hazırlayan : Fuat Dursun Şahin Doğan
Yayın Evi : Yozgat Valiliği İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Tel no: 0(354)212 82 96
Konusu : Yozgat Valiliği İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Tel no: 0(354)212 82 96 Yozgat ili coğrafi konumu, kent tarihi, kentteki tarihi yapılar ve müzeler, kent tarihinde kültür ve edebiyat, kentin yetiştirdiği önemli şahsiyetler, kent tarihine ışık tutan kaynaklar, kaynaklar, albüm bölümleri ile kent tanıtımı yapılıyor. Renkli ve siyah beyaz fotoğraflar, çizelgelerle kaynak kitap tamamlanıyor.
Kitabın Boyu : 21x 30 cm 236 sayfa
 
 
 
       
  Huzur ve Sevgi Kenti
TEKİRDAĞ

Fotoğraflar : Nihat Ayvaz
Yayın Evi : Tekirdağ Belediyesi Kültür ve sosyal işler Müdürlüğü ile Basın Yayın Halkla İlişkiler müdürlüğünce hazırlanmış.
Konusu : Kentin tarihi ile başlayan kitapta kentteki tarihi yapılar, müzeler, doğal güzellikler, sportif faaliyet alanları, Tekirdağ’ın ağız tadına hitap eden çeşitleri zengin fotoğraf arşivi ile anlatılıyor. Kentin konaklama tesislerinin tanıtımı, restoran ve alışveriş merkezleri, şarap üreticileri adres ve telefonları ile veriliyor. Rehber kitap önemli telefon rehberi ve haritayla son buluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 20x20 cm 90 sayfa
 
 
 
       
  ŞARKÖY
Sofrası

Yayın Koordinatörü : Sevim Gökyıldız, Edip Pınarlı
Yazı ve Fotoğraflar : Necmi Çiftçi, Reşide Perçin, Yıldız Çetintaş, Hülya Akkoç, Sevda Yeşiltaş, Fatma Yazıcı, Mukadder İnan
Yayın Evi : Şarköy Belediyesi katkılarıyla hazırlanmış. Tel no: 0(282) 518 10 52
Konusu : Giriş yazıları ile başlayan kitapta ilk sayfalardan itibaren Çorbalar, Sebze ve et yemekleri, balıklar, hamur işleri, mezeler, zeytinyağlılar, tatlılar, kış hazırlıkları yapımı ve kullanılan malzeme yemeğin pişmiş halini gösteren çeşitli iştah açıcı fotoğraflar eşliğinde sunuluyor. Yemekleri yapanlarla yapılmış kısa söyleşiler kitaba renk katarken yapım aşamasından fotoğraflar, yöresel isimlerle anılan çeşitler kitabın cazibesini artırıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : II. Baskı Mayıs 2008
Kitabın Boyu : 22x22 cm 144 sayfa
 
 
 
       
  GAZİANTEP

Yayın Evi : T.C. Gaziantep Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanıp İl Özel İdaresince basılmış. Tel no: 0(342) 230 59 69
Konusu : Gaziantep kent rehberi niteliğindeki kitapta Türkçe ve İngilizce metinler, kent fotoğrafları bulunuyor. Kent tarihi ile başlayan sayfalarda kentin doğal güzellikleri, sahip olduğu tarihi eserler, ulaşım, eğitim kuruluşları, ilçeler, müzeler, kaleler tek tek yer alıyor. Ayrıca Belkız/Zeugma mozaikleri geniş biçimde ele alınıyor. Evler, hanlar, çarşılar, camiler, evliyalar, kiliselere de yer verilen kitapta sportif etkinlikler, mesire yerleri, yaylalar ile ekonomik özellikler, yöresel ürünler tanıtılıyor. Gaziantep Mutfağı hediyelikler, el sanatlarından örnekler ve telefon rehberi ile kitap son buluyor.
Kitabın Boyu : 11,5x22 cm 228 sayfa
 
 
 
       
  Yöresel Yemekler
GAZİANTEP

Yazar : Ayşe Pervin Başel
Fotoğraf : Fatih Öztekin
Yayın Evi : GAMEK Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları
Konusu : Her yemeği n dekoratif özellikler kazandırılarak tek fotoğrafla sergilendiği yemek kitabında, yöreye özgü yemeklerin yapım tarifleri, kullanılan malzeme, özellikleri anlatılmış. Ekşili Malhıta, Maş çorbası, yarpuz piyazı, avrat salatası, zeytin piyazı, acılı söğürme, havuçlu pilav, firik pilavı, beyran, boranı, dorgama, erik tavası, yuvarlama, çağla aşı, kabaklama, mıcırık aşı, pirpirim aşı, bastık, kuymak kitapta yer alan 49 çeşit yemekten bazıları.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 23x23 cm 56 sayfa
 
 
 
       
  Gaziantep’de Kültür Yolu Üzerindeki
HANLAR ve ÇARŞI

Konusu : Gaziantep Belediyesi ile Çekül Vakfı tarafından hazırlanan kısa metinler ve renkli fotoğraflar eşliğinde sunulan fotoğraf albümü nitelikli kitapta, Gaziantep kentinden kesitler sunuluyor. Yöreye özgü bakırcılık, sedef kakmacılık, bıçakçılık, dokumacılık gibi , el sanatları, yapımcı ve satıcıları, çarşı ve hanlardan görünümler, çeşitli detaylar gözler önüne seriliyor.
Kitabın Boyu : 19,5x21,5 cm 60 sayfa
 
 
 
       
  Gaziantep’de Kültür Yolu Üzerindeki
DİNİ YAPILAR

Yayın Evi : Gaziantep Belediyesi ile Çekül Vakfı tarafından hazırlanan kısa metinler ve renkli fotoğraflar eşliğinde sunulan fotoğraf albümü nitelikli kitapta, dini mimarisi zengin Gaziantep kentinde toplam 178 yapıdan 144’ü yok olmuş. Günümüze ulaşan 34 yapıdan çeşitli örneklere yer verilmiş. Dini Yapılar kitabında Şirvani, Handaniye, Tahtani, Karagöz, Tekke cami ve külliyesinden detay ve genel fotoğraflar bulunuyor.
Kitabın Boyu : 19,5x21,5 cm 56 sayfa
 
 
 
       
  Kaynaktan Vitrine
SARIKAMIŞ OBSİDYENİ

Yazarlar : Yard. Doç. Dr. Tahsin Parlak – Öğrt. Gör. Yusuf Parlak
Yayın Evi : Sarıkamış Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Kültür ve Sanat Yayını
Konusu : Sarıkamış tarihi, coğrafyası, Yarı değerli taş bilimi, Türkiye’de kıymetli taşların durumu, maden işletme yöntemleri, taşların mitolojik tarihi gibi bölümlerle başlayan kitapta Sarıkamış güneş enerji taşı obsidyen tanıtımına yer veriliyor. Atölyeler, gereçler, işleme teknikleri, kuyumculukta kullanılan madenler, kullanılan asitler, süsleme teknikleri kitabın son bölümünü oluşturuyor. Kitapta takı taşlarının kullanım örneklerine yakın plan renkli fotoğraflarla yer veriliyor. İlginç ve farklı bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 16,5x23,5 cm 158 sayfa
 
 
 
       
  Doğal Alanları Kuş ve Balık eşitliliği ile
LADİK GÖLÜ

Yazarlar : Prof. Dr. Nazmi Polat, Sadi Bayram, Rasim Erol, Varol Öztürk, Hüseyin Mutlu
Fotoğraflar : Kazım Çapacı
Editör : Varol Öztürk
Yayın Evi : Ladik Doğayı Koruma ve Çevreyi Koruma Derneği Tel no: 0(362) 771 45 34
Konusu : Kültür hizmeti olup para ile satılmayan kitapçıkta ilçenin tarihi, coğrafi özellikleri, ekonomisi ve Ladik Gölü anlatılıyor. Ladik Gölünde balık çeşitliliği, kuş çeşitliliği, dernek faaliyetleri, Avrupa Birliği projelerine yer veriliyor. İlçe fotoğraflarının yanı sıra, gölün flora ve faunası fotoğraflarla gözler önüne seriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Mart 2007
Kitabın Boyu : 13x20 cm 96 sayfa
 
 
 
       
  AKÇAKOCA

Yazarlar : Bilgi Belge Gündüz Mutluay
Fotoğraflar : Akçakoca Kaymakamlığı Arşivi, Ekin Grubu Arşivi, İbrahim Bilgin, Mehmet Oktay, Ayşenur Yaman
Yayın Evi : Akçakoca Kaymakamlığı Tel no: 0(380) 611 40 01
Konusu : Rehber kitapçıkta Akçakoca tarihi, İstiklal Savaşında Akçakoca coğrafi konum, Karadeniz dost insan, Sahil boyu Akçakoca, Konuralp, Akçakoca’da kış, şelaleler, Rafting, sivil mimari, köyler, Akçakoca mutfağı, Hamsi, doğalgaz ve etkinlikler başlıkları bulunuyor. Son bölümde konaklama, işletmeler fotoğraf adres ve tel numaraları ile yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2009
Kitabın Boyu : 12x22 cm 120 sayfa
 
 
 
       
  TOKAT
Rehberi

Yazarlar : Abdurrahman Akyüz, Yunis Kahraman, Selahattin Adıgüzel
Yayın Evi : Tokat Valiliği 0(356) 214 10 01
Konusu : Ulu önder Atatürk Tokat’ta, Dünden bugüne Tokat, Coğrafi konumu, Tokat Kalesi, Tarihi Eserlerimiz, Gökmederese, Köprüler, Eski Tokat Evleri’nin tanıtıldığı rehberde, doğal güzelliklere, yemeklere, ören yerleri, yaylar, el sanatları, termal kaynaklara ve ilçelere de yer veriliyor. Kitapçık telefon rehberi, Tarihi Kalıntılar ve Turizm, arka yüzünde İl haritası son buluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 12x22 cm 120 sayfa
 
 
 
       
  Gezi Rehberi
ERZURUM

Yazarlar : Rahmi Şener, Volkan Kurtuluş, Özkan Sarıcı, Ömer Raci Haşıloğlu
Fotoğraflar : Çetin Korkmaz
Yayın Evi : Tablet İletişim Tel no: 0(212)288 09 01
Konusu : Kent rehber kitapçığında, Şehir merkezini geziyoruz, Yakın yerler, Ne nerede nasıl, Önemli notlar gibi ana başlıklar altında Erzurum kentinin tanıtımı yapılıyor. Haritalar, krokiler, konaklama bilgileri ile turizm açısından kullanışlı bir rehber.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz 2009
Kitabın Boyu : 12x21 cm 120 sayfa
 
 
 
       
  DİYARBAKIR
Kültür Kılavuzu

Fotoğraflar : Ozan Sağdıç
Yayın Evi : Diyarbakır Valiliği, İl Kültür Müdürlüğü
Konusu : Diyarbakır ili coğrafi durumu, barajları, iklim ve ulaşım alternatifleri, kültürel çevresi, tarihi yapıları, arkeolojik alanları, müzeleri, mimari özellikleri, termal kaynakları, el sanatları, folklorik değerleri, yemekleri tanıtılıyor.
Kitabın Boyu : 11,5x21 cm 72 sayfa
 
 
 
       
  KARS
Rehberi

Yazarlar : Rahmi Şener, Volkan Kurtuluş, Özkan Sarıcı
Fotoğraflar : Çetin Korkmaz
Yayın Evi : Tablet İletişim Tel no: 0(212)288 09 01
Konusu : Genel bilgiler başlığı ile başlayan Kars Rehberi, Şehir merkezi gezisi, Yakın yerler,Ani antik şehri, Sarıkamış, Diğer gezi alanları, Ne nerede nasıl, Pratik bilgiler ve harita, kroki çizimlerle son buluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : II. Baskı Şubat 2010
Kitabın Boyu : 12x21 cm 80 sayfa
 
 
 
       
  SAKARYA
GUIDE/REHBER

Yazar : Ali Aktaş
Fotoğraflar : Ali Aktaş, Hüsnü Gürsel, İhsan Korkut, Valilik ve Belediyeler arşivi
Yayın Evi : Sakarya Turizm Platformu
Konusu : Geçmişten günümüze Sakarya ilinin tanıtıldığı rehberde taşınmaz kültür varlıkları, coğrafi durum, ticaret, hayvancılık, sanayi, halk kültürü, geleneksel mimari, yöre mutfağı, spor, mesire yerleri, ilçeler hakkında bilgilere yer veriliyor. Türkçe ve İngilizce metinler içeren rehber kitapta çok sayıda kenti tanıtan renkli fotoğraf bulunuyor. Kitap sonunda telefon rehberi ile kapsamlı bir harita yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 12x22 cm 390 sayfa
 
 
 
       
  ADAPAZARI
Aydınlık Türkiye’nin Parlayan Yıldızı

Yazar : Serdar Soydaş
Fotoğraflar : Hüsnü Gürsel, İhsan Korkut, Serdar Soydaş
Yayın Evi : Adapazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Kültür Yayını
Konusu : Adapazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Kültür Yayını SAKARYA Tarihi, Adapazarı Tarihi, Coğrafi Yapısı, Gölleri, Nehir ve Akarsuları, Ekonomisi, Nüfusu, Ulaşımı, Nostalji Ulaşımı, Eğitimi, Taşınmaz Kültür Varlıkları, Kültür bölüm başlıkları altında Adapazarı’nın tanıtımı yapılıyor. Sayfa düzenlemesi, estetik fotoğrafları ile kaliteli bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 23,5x29,5 cm 64 sayfa. Ciltli kapak
 
 
 
       
  Atatürk'ün Vazgeçilmez Davası
HATAY

Yazar : Mehmet Tekin
Yayın Evi : Antakya Belediyesi Kültür Hizmeti
Konusu : Atatürk ve Hatay ana başlığı altında Hatay’ın tarihine ışık tutan kitabın sonunda siyah beyaz fotoğraflara ve zamanın gazetelerinde çıkan konuyla ilişkin kupürlerine yer veriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Kasım 2009
Kitabın Boyu : 16x23,5 cm 174 sayfa
 
 
 
       
  ALAÇATI REHBERİ

Hazırlayan : Alaçatı Turizm Derneği
Yayın Evi : Alaçatı Belediyesi ve Alaçatı Turizm derneği Yayın Organı
Konusu : Alaçatı konumu ve ulaşımı ile başlayan rehberde, tarihçe, yaşam, konaklama, taş evler, windsurf, plajlar, rüzgar değirmenleri, restoran ve kafeler, kültür ve sanat, etkinlikler, tarım, alışveriş, köyler, Alaçatı çevresi, Alaçatı rehberi gibi bölümler bulunuyor. rehberin sonunda bir de Alaçatı haritası yer alıyor. Fotoğraflarla süslü kitabın büyük bölünde otel reklamları sunuluyor
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2009
Kitabın Özellikleri : Yılda bir kez yayınlanan Alaçatı Rehberi ücretsiz dağıtılıyor. Alaçatı Turizm Derneği tel no: (0-232) 716 77 72
Kitabın Boyu : 13,5x22,5 cm - 230 sayfa
 
 
 
       
  ALAÇATI
GEZİ REHBERİ

Yazar : Serap Yurdaer Erboy
Yayın Evi : serap@serapyurdaer.com
Konusu : Alaçatı’da yaşam, Alaçatı’nın olmazsa olmazları, mutlaka görülmesi gereken yerler, yerel lezzetler, eğlence mekânları, Pazar yerleri, spor olanakları ve nice özelliklerin yer aldığı bu kitapta Alaçatı çevresinde yapılabilecek Çeşme, Ildırı, Erthrai, Ovacık, Dalyanköy, Ilıca, İzmir, Efes, Şirince gezi seçeneklerine de yer veriliyor. Ayrıca İngilizce olarak ta yayınlanan Alaçatı gezi rehberinde aynı zamanda seramik sanatçısı olan yazarın 41 tane şirin seramik çizimi yer alırken, kitap sonunda Alaçatı telefon rehberi ile arka kapakta Alaçatı haritası bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı 1000 adet. Mayıs. 2010
Kitabın Boyu : 13,5x18 cm. 106 sayfa
Fiyatı : 15 TL