ŞİFALI BİTKİLER

Yazarlar : Ahmet&Elmas Maranki
Yayın Evi : Mozaik Yayınları Tel:0(212) 521 29 29
Konusu : Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler kitabında vücudumuzla ilgili gerekli bilgiler. Sağlıklı beslenme formülleri. Dünden bugüne bedeni korumanın kozmik boyutları. A’dan, Z’ye bitkiler dünyası. Bitkiler dünyasında ki terimler, deyimler ve ifadeler. Vücudumuza faydalı enzimler, vitaminler ve mineraller. Hastalıklar ve şifaları. Bitki ve meyvelerin kirlian resimleri, Kâinat eczanesinden cosmik bitkisel destek hazır ürünler. Ek belgeler gibi konu başlıkları bulunuyor.
Kitabın Boyu : 16,5x24cm 450 sayfa
Fiyatı : Fiyatı:30 TL
 
 
 
       
  ŞİFALI YEMEKLER

Yazarlar : Ahmet&Elmas Maranki
Yayın Evi : Hayat Yayın Grubu Tel:0(212) 483 10 10
Konusu : Renkli fotoğraflarla süslü kitapta kozmik beslenme tablosu, besinlerin kalori değerleri, katkı maddeleri tablosu, Osmanlı mutfağı gibi bölümler bulunuyor. Kitabın ilerleyen bölümlerinde sağlıklı beslenme formülleri, yaşlılık ve beslenme, gibi konulara da yer verilmiş. Ayrıca buharda pişen yemekler, salatalar soslar, ev yapımı makarnalar, özel şerbetler, bitki çaylarına dek mutfakla ilgili tüm çeşitler yer alıyor.
Kitabın Boyu : 16x23,5 cm 374 sayfa
Fiyatı : Fiyatı 25 TL
 
 
 
       
  ERZURUM

Yazar : Feridun Andaç
Fotoğraflar : Haluk Özözlü, Lütfü Özgünaydın, Nevzat Çakır, Feridun Andaç.
Yayın Evi : Dharma Yayınları: Tel no: 0(212)512 81 21
Konusu : Erzurum doğumlu usta kalem Feridun Andaç, uzunca bir süre üzerinde titizlikle çalıştığı Erzurum’u anlatan kitabını fotoğraflarla süsleyip, okurlarına sunmuş. Zengin içerikli kitapta, Bir kente bakmak Bir kenti anlamak, Kentimde bir zamanlar, Issızlığın göğünde, Bir kar tufanıydı ömrüm, Kente bakma biçimi, Bir kenti anlamak, Bir kentin solgun yüzü, Geçiyorum zamanın içinden, Erzurum yolculuğu, Yedi cihan kenti Erzurum, Erzurum’da döngüsel zaman, Zamana tutunan kent, Kentimin renkleri, Bir kente dönmek bir kente bakmak, Kimliğini arayan kent gibi bölüm başlıkları bulunuyor. Okurlar, yazarın bir ömür kattığı, şiirsel ve duygusal ifadelerle yüklü anlatımı, anıları ile bütünleşirken zamana yolculuk yapıyorlar.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz 2010
Kitabın Boyu : 16,5x24 cm 494 sayfa
Fiyatı : 70.00 TL
 
 
 
       
  İKİ KEZ YAŞADIM

Yazar : Selçuk Alagöz
Yayın Evi : Dharma Yayınları Tel no: 0(212) 512 81 21
Konusu : Malabadi Köprüsü, Edremit Van’a bakar gibi daha nice melodileri hafızalara kazımış olan ve Altın Mikrofon müzik yarışmasında parlamış müzisyen, 47 yıllık yoğun geçen sahne hayatının anılarını kaybolmaması için bir kitapta toplamış. Çocukluğuna uzanan yıllardan, lise, üniversite çağlarına, turist rehberliği yaptığı dönemi ve birbirinden ilginç olaylarla dolu müzik hayatında başından geçenleri anlatan müzisyenin kitabı, hiç yorulmadan büyük zevkle okunuyor. Kitabın son bölümünde Selçuk Alagöz’ün siyah beyaz anı fotoğrafları, gazete kupürleri yer alıyor. Kitabın Türk Pop Müziğinin ilk yıllarını merak edenlere ışık tutacak belgesel kaynak tarafı da var. Yaşı 50 nin üzerinde olanlar kitaptan ayrı bir tat alacaklar.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz 2010
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 288 sayfa
Fiyatı : 17 TL
 
 
 
       
  HAYAL ET LİSTELE YAP

Yazar : Lia Steakley
Çeviren : Elif Subaş
Yayın Evi : Dharma Yayınları Tel no: 0(212) 512 81 21
Konusu : Kitapta daha büyük ve cesur bir hayat yaşayıp, motivasyon kazanmak için listelenmiş 5000’in üzerinde fikir bulunuyor. 43 kategoride toplanmış yapılabilecekler listesinde, maddi durumu düzeltme, mutlu olma, doğanın keyfini çıkarma, doğaüstü güçler edinme, aşkı bulma, ünlü olma, sevişme, inanma, bir şeyler yapma gibi herkesin ihtiyacı olan fikirler yer alıyor. Taşıması son derece kolay ve tam bir tatil, yolculuk kitabının ebadı küçük olmakla beraber, içi zengin bir hazine niteliği taşıyor. Mutlaka ve tekrar tekrar okunması gereken faydalı kitap, hayatı monotonlaşanlara yeniden doğuş gibi gelecek.
Yayına Çıkış Tarihi : Ekim 2009
Kitabın Boyu : 11,5x16,5 cm – 432 sayfa
Fiyatı : 20.00 TL
 
 
 
       
  KADER OYUNU

Yazar : Emmanuel Schaeffer
Çeviren : Dilek Demirkol
Yayın Evi : Dharma Yayınları Tel no: 0(212) 512 81 21
Konusu : Kadınların cevabını en çok merak ettiği 107 soru. Bir ses bana fısıldadı, Sonu gelmeyen birçok soruya cevaplar, Sorular, Kader oyunu kitabı nasıl kullanılır, Gözlemler, Sihirli kafes, Cevap tablosu, cevaplar kitapçığın konu başlıkları. Sorulardan birkaç örnek vermek gerekirse. Âşık olacakmıyım? Beni güzel buluyorlar mı? Aşk hastalığım nasıl geçecek? Acı çekmeden sevebilecek miyim? Aramızdaki ilişki sürecek mi? Benimle yattıktan sonra da beni aynı şekilde sevecek mi? Evlilik teklifi alacak mıyım? En büyük mutluluğum ne olacak? Kitabı okuyanlar, arkadaş çevresinde ihtiyacı olanlara yol gösterecek, tavsiyelerde bulunacak bilgilerin sahibi olabilirler.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz 2010
Kitabın Boyu : 11,5x16,5 cm - 136 sayfa
Fiyatı : 9.00 TL
 
 
 
       
  3 SİSTEMİ

Yazar : Onur Aydın
Yayın Evi : Dharma Yayınları Tel no: 0(212) 512 81 21
Konusu : Kitabın arka sayfasında yer alan içerik söyle yer alıyor. Her gün onlarca farklı bireysel gelişim kitabı ve öğretisine rastlıyorsun. Peki, hangisi gerçekten etili? Hangisinden gerçekten sonuç alınıyor? Belki de birçoğunu denedin sonuç alamadın. 3 Sistemi yıllara uzanan bir süreçte ortaya çıktı. Para, aşk ve sağlık gibi 3 ana isteğinden hangisini istiyorsan elde edebilmen için sana ipuçları veriyor. 3 saate bitirilebilecek, hemen sonucunu alabileceğin bir kitap. 3 Sistemi bir bireysel gelişim yaklaşımı olarak hem spiritual hem de Bilişsel öğelerden güç alıyor. Gerçek dengenin ve sonuç odaklığının bir ürünü. Düşlerini nesnel hale getirenlerin dünyasına hoş geldin.
Yayına Çıkış Tarihi : Temmuz 2010
Kitabın Boyu : 13,5x21cm – 80 sayfa
Fiyatı : 9.00 TL.
 
 
 
       
  EVRENDEN TORPİLİM VAR

Yazar : Aykut Oğut
Yayın Evi : Dharma Yayınları Tel no: 0(212) 512 81 21
Konusu : Kişisel Gelişim kitabı olarak lanse edilen kitap, İstemek olmanın yarısıdır başlığı taşıyor ve bir nevi beyin jimnastiği yapmanızı sağlıyor. Dile kolay 51 baskı yapmış bir kitabın okura mutlaka faydası oluyor, dolaysıyla düşündürüyor, zihin gücünüzü zorluyor. 1971 İstanbul doğumlu yazar hayatı boyunca karşılaştığı durumları anlatırken kopuk cümlelerle sohbet eder bir ifade kullanmış. Birçoğuna hiç de yabancı olmadığımız durumlar karşısında başından geçenleri, gözlemlerini aktarmış. Gençlerin okuyacağı türden bir kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : 1.baskı Şubat 2009 – 51. Baskı Nisan 2010
Kitabın Boyu : 13,5x21cm – 264 sayfa
Fiyatı : 17.00 TL.
 
 
 
       
  İSTANBUL HATIRASI

Yazar : Ahmet Ümit
Yayın Evi : Everest Yayınları Tel no: 0(212( 513 34 20
Konusu : Ahmet Ümit’in İstanbul Hatırası isimli romanı Byzantion Kral Byzas’ın Efsane Kenti başlığı ile başlıyor, Bizim İstanbul’umuz Çalınmış Umutların Kenti başlığı ile sona eriyor.
Yayına Çıkış Tarihi : I.Basım Haziran 2010
Kitabın Boyu : 201014x23 cm - 565 Sayfa
Fiyatı : 20.00 TL
 
 
 
       
  İÇİMDEKİ İSTANBUL FOTOĞRAFLARI

Yazar : Mario Levi
Yayın Evi : Doğan Egmond Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş. Tel No. 0 (212) 373 77 00
Konusu : Ölümün ışıltısı. Sabah. Bir göç vaktinde yürümek. O diller Asmalımescit’ten geçmiş. Tünelin haritaları. Bir Mevlana pulu. Kuledibi’nin sesleri. Galata’yı hissedersiniz. Eski şehirde geçmiş hala sonbahar. Meydan dile gelince. Köprünün yalnızları. Eminönü’nde hayatını kazanmak. Vapurlar anlatır. Hangi otobüsler hangi tramvaylar. Senin trenlerin vardı. Sayfiyeler mi demiştiniz. Tahta perdeler kumdan kaleler. İskemleler ıslanmış yağmur yağıyor. Su anlatır kıyıdakiler dinler. Üsküdar çok derinlerde. Şimdi hangisi boğazın karşı yakası. İnceliklerin tarihi Anadolu yakası. Lüfer hep hatırlatır. Lakerdanın kılçığı. Çirozun dönüşü. Gibi ara başlıklar bulunan anı kitabı başlıklardan anlaşılacağı gibi İstanbul’da yaşanmış anıları anlatıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 1. Baskı Ekim 2010
Kitabın Boyu : 14x20 cm – 376 sayfa
Fiyatı : 19 TL
 
 
 
       
  KAR KOKUSU

Yazar : KAR KOKUSU
Yayın Evi : Doğan Egmond Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş. Tel No. 0 (212) 373 77 00
Konusu : Yazarın 31 bölüme ayırdığı, gerilimi yüksek kurgulanmış, polisiye romanı.
Yayına Çıkış Tarihi : 1.Baskı 1998- 18. Baskı Mayıs 2010
Kitabın Boyu : 14x23 cm – 262 sayfa
Fiyatı : 13 TL
 
 
 
       
  KAVİM

Yazar : Ahmet Ümit
Yayın Evi : Everest Yayınları Tel No: 0212 513 34 20
Konusu : Yazarın Mardin’den Antakya’ya yaptığı gezi sonrası kaleme aldığı bu romanın arka kapağında yer alan satırlar, şöyle sıralanıyor. Göğsünde haç saplı bıçakla öldürülmüş bir adam. Adamın kanıyla satırları çizilmiş bir İncil. İstanbul’dan Anadolu’nun derinliklerine, kadim dinlerin kadim kiliselerine bir yolculuk. Hıristiyanların bu topraklardaki kökleriyle yüzleşme Kavimlerin bahçesi olan ülkemizin tükenmeye yüz tutmuş kültürlerine bir saygı duruşu. Süryaniler, Nusayriler, Rumlar, Türkler, Kürtler ve bu toprakları ülke yapan halklar. Ülkemizin kültürüyle bezeli, merakla okunan bir roman.
Yayına Çıkış Tarihi : 1. Basım 2006- 23. Basım Temmuz 2010
Kitabın Boyu : 13,5x23 cm – 400 Sayfa
Fiyatı : 18 TL
 
 
 
       
  KEDİ HİKAYELERİ

Derleyen : Julia Bachstein
Çeviren : Esen Tezel, Dürrin Tunç, Aslı Genç, Begüm Kovulmaz, Nazmi Ağıl, Serhan Şimşek, Aylin Karagöz
Yayın Evi : YKB Yayınları 0(212) 252 47 00
Konusu : 43 hikayeden oluşan öykü kitabında kediler ve sahipleri arasında yaşananlar anlatılıyor. Birkaç başlık örneği vermek gerekirse Miço, Kediyle farenin dostluğu, Şehir kedileri, Yazarın kedisi, Kedi meselesi, Kedi cenneti, Kediler ve hava durumu, Kedinin yaradılışı üzerine, Pisipuf’un hikayesi, Yetişkin kedi, Kedi Robinson, Terk edilmiş kadının kedisi, Siyah beyaz benekli küçük bir kedi, sayılabilir.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı Eylül 2010
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 230 sayfa
Fiyatı : 11,20 TL
Kitabın Özellikleri : Kitabın her sayfası altında değişik kara kedi figürleri yer alıyor.
 
 
 
       
  KUKLA

Yazar : Ahmet Ümit
Yayın Evi : Doğan Kitapçılık Tel:0(212) 246 52 07
Konusu : Kitap hakkında ünlü yazar Vedat Günyol tarafından yapılan kritiği şöyle. Türkiye’de bu türde yayımlanan romanlar içinde gerek işlenişi, gerek kurgusu, gerek kişiliklerin yaratılması, gerekse de Türkçesinin güzelliğiyle birinci sınıf bir yapıt değerlendirmesini hak ediyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 1.Baskı 2002 - 16.Baskı 2008
Kitabın Boyu : 14x23 cm – 470 Sayfa
Fiyatı : 23.00 TL
 
 
 
       
  HAKKÂRİ KİLİMLERİ

Yazar : Recai Karahan
Fotoğraflar : Hakkâri Valiliği, Prof. Dr. Recai Karahan, Mahmut Turgut
Yayın Evi : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı (Sanat Eserleri Dizisi 462)
Konusu : Dünden bugüne Hakkâri kilimlerinin adlı kitabın ilk bölümünde, Kilimin tarihçesi. Teknik özellikleri. Kompozisyon özellikleri. Hakkâri kilimlerinin kısa tarihçesi. İpliğin elde edilmesi ve Yararlanılan araçlar. Boyanın elde edilmesi ve boya bitkileri. Dokumada kullanılan araçlar. Kullanılan teknikler. Renk. Kompozisyon. Motif başlıkları yer alıyor. Dünün Hakkâri Kilimleri bölümünde Canbezar, Çılgül, Ertuşi, Gevdan, Gülgever, Gülhazar, Gülsarya, Halitbey, Herki, Hevçeker, Kesneker, Lüleper, Şamari, Şehvani, Şimkubik kilimleri fotoğraf örnekleri beraberliğinde anlatılıyor. Kitapta diğer düz dokuma türlerinden, Kolan, Beşik, Parzun, Heybe, Suzani, Tuzluk, Bahtiyari dokumalara yer veriliyor. Kitap günümüz Hakkâri kilimleri, Hakkâri kilimlerinin diğer yöre kilimleriyle karşılaştırılması ile son buluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı 2000 adet, 2007
Kitabın Boyu : 25x31 cm. 250 Sayfa
Kitabın Özellikleri : Ciltli, belgesel nitelikli kaynak eser.
 
 
 
       
  HAKKÂRİ FOLKLORU

Yazar : Halit Yalçın
Fotoğraflar : İl Kültür Müdürlüğü Arşivi, Hacı Tansu, Nasrullah Müezzinoğlu, Sabahat Gazioğlu, Gülcan Acar, Mehmet Ali Şenol
Yayın Evi : T.C. Hakkâri Valiliği (Yayın No: 1) Hakkâri İl Turizm Müdürlüğü Tel no: 0(438) 211 28 81
Konusu : 73 fotoğraf ve harita içeren kitap Hakkâri’ ye özgü ters lale fotoğrafı ile başlıyor. Hakkâri’de kültür ve sosyal hayat konularında din ve mezhep, aşiret aşiretçilik, mesken ev durumu, yaylacılık, doğum, evlenme adetleri, düğün adetleri, ölüm törenleri, adaklar, bayramlar ve önemli günler gibi başlıklar altında yöresel adet ve özellikler anlatılıyor. Kitap kaliteli kâğıdı, görsel malzemesi, kapsamlı bilgileriyle dikkat çekiyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Kasım 2010
Kitabın Boyu : 20x21 cm – 96 Sayfa
 
 
 
       
  HAKKÂRİ MUTFAĞI

Yazar : Ayfer Koparan
Fotoğraflar : İl Kültür Müdürlüğü Arşivi, Mehmet Ali Şenol
Yayın Evi : T.C. Hakkâri Valiliği (Yayın No: 1) Hakkâri İl Turizm Müdürlüğü Tel no: 0(438) 211 28 81
Konusu : Hakkâri ilinin coğrafi özellikleri Hakkâri mutfağını da etkilemiş. Bilhassa komşu ülkeler, İran ve ırak ile hayvancılığın doğa otlarının egemenliğinde gelişen yemek çeşitleri farklı özellikler taşıyor. Kaliteli kâğıda iştah açıcı fotoğraflar eşliğinde hazırlanan kitapta yöresel özellikleri de bulmak mümkün oluyor. Otlu buğday çorbası, Alo otu yemeği, yumurtalı taze fasulye, yolculuk köfteleri, Hakkâri, sarması, tavuk dolması, çevirmeli pilav, pancarlı pilav, Hakkâri mantısı, tandır çöreği, Kürt pizzası gibi yemeklerin malzemeleri ve yapılışlarına yer veriliyor. Ayrıca siyabo, boğa dikeni, uçkun kökü, yarpuz, civanperçemi, menengiç, bel sakızı, pelin otu, su kekiği gibi şifalı bitkilerin özellik ve kullanılışı anlatılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 20x21 cm – 96 Sayfa
 
 
 
       
  HAKKÂRİ DOĞASI

Fotoğraflar : Kültür Müdürlüğü Arşivi, Hacı Tansu, Nasrullah Müezzinoğlu, Gülcan Acar, Sabahat Gazioğlu Mehmet Ali Şenol
Yayın Evi : T.C. Hakkâri Valiliği (Yayın No: 1) Hakkâri İl Turizm Müdürlüğü Tel no: 0(438) 211 28 81
Konusu : Tablo gibi pırıl pırıl 141 fotoğrafla Hakkâri çevresi fotoğraflarla gözler önüne seriliyor. Vali Muammer Türker ve Hacı Tansu’nun sunuş yazıları dışında metin bulunmayan albümde, kent görünümlerinden ilin faunası, florası, dağları, vadileri, şelale ve gölleri, buzullarına kadar bakir doğası, tüm detayları ile film gibi sunuluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 20x21 cm – 96 Sayfa
 
 
 
       
  HAKKÂRİ

Fotoğraflar : Ali Hamza Pehlivan, Şükrü Efe, Emin Özatak
Yayın Evi : Hakkâri Valiliği, İl Kültür Turizm Müdürlüğü Tel no. O(438) 211 40 36
Konusu : Hakkâri ilini turla tanıyalım başlıklı rehber kitap Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Hakkâri yazısı ile başlıyor. Kitapçıkta ilin coğrafyası, tarihi eserleri, el sanatları, yöresel çalgıları, doğal güzellikleri, ilçeleri, yemekleri, yaylaları, afişleri ve fotoğraf albümü sunuluyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 11,5x22 cm - 144 Sayfa
 
 
 
       
  ŞIRNAK

Yazarlar : Kazım San, Sezai Sekin, Bahattin Durgun, Rahmet Yumak
Fotoğraflar : Foto Menekşe, Şırnak Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Yayın Evi : Şırnak Valiliği 0(486)216 52 47
Konusu : Şehr-i Nuh Şırnak kitabında tarih öncesi, yazılı tarih, Hz. Nuh bölüm başlıklarını yüzey şekilleri, iklim özellikleri, bitki örtüsü, nüfus yapısı yazı ve fotoğraflarla anlatılıyor. İdari yapılanma bölümünde ile bağlı Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi, Uludere ilçelerin tanıtımları yapılıyor. Şırnak kitabının son bölümünde yerel yönetimler, Habur Sınır Kapısı, Sivil Toplum Örgütleri, Kültür ve Turizm, Eğitim, sağlık, spor, ekonomi, ulaştırma ve Haberleşme, Enerji konularına yer veriliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2006
Kitabın Boyu : Ciltli, 22x26,5 cm – 180 Sayfa
 
 
 
       
  KİLİS

Editör : Aylin Oney Tan
Fotoğraflar : Erkan Yeyrek, Murat Muşlu
Yayın Evi : Erkan Yeyrek, Murat Muşlu
Konusu : Kilis Tarihin gölgesinde 41 Eser rehber kitapçığında Kilis tarihi, mutfağı, el sanatları kısaca anlatıldıktan sonra tarihi camiler, türbeler, havra, han, sabunhane, pasaj, hamam, kastel (çeşme) gibi önemli yapılar Türkçe, İngilizce, Arapça olarak yer alıyor. Rehberde kullanılan kâğıt kalitesi, görsel malzemenin seçimi ve tam sayfa kullanımı, eserlerin yerlerini belirten çizimleri göz dolduruyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2006
Kitabın Boyu : 12x22 cm – 144 Sayfa
 
 
 
       
  VAN
Turizm Rehberi

Fotoğraflar : Van Valiliği arşivi, Ali İhsan Öztürk, Gürkan Öztürk, Şahabettin Öztürk
Yayın Evi : Van Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tel no. 0(432)216 25 30
Konusu : İlçe ilçe Van bölümünde Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Edremit, Çatak, Erçiş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Saray tanıtılıyor. Van’ı dünyaya açan değerler bölümünde kedisi, gölü, su sporları, Muradiye Şelalesi, Travertenler, Rafting, Mavi tur, Adır Adası, Yamaç paraşütü, Van Kalesi, Kanisipi Çağlayanı, Uçan balık, İnci kefali, Erek Dağı, Kayak merkezleri, Artos Dağı, Erçek Gölü, İkiz Kümbetler, Hüsrev Paşa, Kaya Çelebi camileri, Yedi Kilise, Vanadokya, Çivi yazıları, Meher Kapı, Akdamar adası ve Kilisesi, Adır Adası ve Lim Manastırı, Çarpanak Adası ve Ctouts Manastırı, Çavuştepe Kalesi, Uşkun, Ben-i Mahi Köprüsü, Hoşap Kalesi, Halime Hatun Kümbeti, St. Bartholomeus Kilisesi, İzzettin Şiir Camii, Ters Lale, Van Lalesi, Otlu peynir, Şeytan Köprüsü, Savat işlemeciliği, Van kilimleri tanıtılıyor. Son bölümde ulaşım, yeme-içme, konaklama bilgileri harita yer alıyor.
Kitabın Boyu : 12x21 cm – 100 Sayfa
 
 
 
       
  HİTİT
Yürüyüş Parkurları

Yazı ve Fotoğraflar : Ersin Demirel
Yayın Evi : T.C. Çorum Valiliği
Konusu : Çorum hakkında genel bilgilerle başlayan kitapta çorum tarihi anlatımı ile Hitit Yolu yürüyüş parkurlarının tanıtımı başlıyor. Yürüyüşe çıkanların bilmesi gereken bilgiler veriliyor. Günübirlik yürüyüş parkurlarında Yazılıkaya-Hattuşa, Alacahöyük-Kalehisar-Mahmudiye, Alacahöyük-Alaca gibi iki ila 18 km arası değişen 11 parkur, harita, fotoğraf, rota uzunlukları, güzergâh tanıtımlarıyla sunuluyor. Uzun yürüyüş parkurlarında iki ve altı günlük olmak üzere altı parkur tanıtılıyor. Bisiklet parkurları için seçilen altı seçenekte en kısası 32, en uzunu 103 km olmak üzere güzergâh bulunuyor. Kitabın son sayfalarında ulaşım, konaklama konusunda rehber bilgiler, telefonlar, harita yer alıyor. Son üç sayfa not alınması için boş bırakılmış, yürüyüşe çıkanların kimseye soru sormadan yol alabilecekleri güzel hazırlanmış, yardımcı rehber kitap.
Yayına Çıkış Tarihi : 2010
Kitabın Boyu : 133 Sayfa – 15x21 cm
 
 
 
       
  YALOVA
Kültür ve Turizm Envanteri

Yayın Evi : Yalova Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 0(226) 813 85 07 tarafından hazırlanmış olup, Yalova İl Özel İdaresi’nce basılmış.
Konusu : Eko turizm Kenti Yalova’nın coğrafi konumu, yer altı zenginlikleri, bitki örtüsü, iklimi hakkında bilgiler veriliyor. Dünden bugüne Yalova, kültür, folklorik değerler, Kültürel etkinlikler takvimi, Yalova mutfağı, turizm çeşitleri, kaplıcalar, içmeler, yürüyen köşk ve Karaca Arberetum anlatılıyor. Son bölüm Yalova’nın ekonomik bilgileri, Ulaşım, Çiçek ve Yalova, ilçe ve köylerin tanıtımına ayrılmış. Konaklama tesislerinin performanslarına da yer verilen kitabın son iki sayfasında harita yer alıyor. Kitap, geziniz boyunca Yalova hakkında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri bulacağınız başarılı bir çalışma.
Kitabın Boyu : 86 sayfa 17x24 cm.
 
 
 
       
  KOCAELİ
Natura Trekking Paths

Yazı ve Fotoğraflar : İsmail Şahinbaş
Yayın Evi : Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 0(262) 318 10 00
Konusu : Kocaeli il sınırları içinde bulunan 102 parkur in kilometrelik güzergâh tanıtımı yapılıyor. Başiskele, Derince, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez gibi merkezlerden ulaşılan güzergâhlarda görünen şelaleler, vadiler, bitki örtüsü detayları fotoğraflarla süslenmiş, haritalarla, yararlı bilgilerle takviye edilmiş. Yürüyüşe çıkanların yanlarında bulundurmaları gereken faydalı bir rehber.
Yayına Çıkış Tarihi : Şubat 2010
Kitabın Boyu : 14x21 cm. 176 Sayfa
Kitabın Özellikleri : İngilizce
 
 
 
       
  GÖLCÜK
Turizm Rehberi

Yazarlar : Ayşe Dışpınar, Şakir Satır, Yıldırım Sezer
Fotoğraflar : Hadi Arslan, Şakir Satır, Zafer Kampara, İsmail İkiz, Gölcük Donanma Komutanlığı Arşivi, Kocaeli Büyükşehir ve Gölcük Belediyesi arşivleri.
Yayın Evi : Kocaeli, Gölcük-Başiskele Termal Turizm Merkezi Birliği
Konusu : Gölcük tarihinden bilgilerle başlayan rehberde, gölcükte yaşanan depremin etki ve izleri anlatılıyor. spor tesisleri, donanma Komutanlığına yer veriliyor. Tarihi yapılar, müzeler, camiler, türbeler, tarihi evler, Değirmendere fındık festivali, piknik alanları, dağ yürüyüşü güzergâhları, yerleşim birimleri, alabalık tesisleri, estetik görünümlü, son derece cazip, pırıl pırıl fotoğraflarla gözler önüne seriliyor. 57x41 cm ebadında Gölcük haritası bulunuyor.
Kitabın Boyu : 72 Sayfa – 22,5x21,5 cm.
 
 
 
       
  KARASU
En Yakın Karadeniz

Fotoğraflar : Karasu Belediyesi Arşivi
Yayın Evi : Karasu Belediyesi
Konusu : Tanıtım rehberi, Karasu’nun tarihi, coğrafi özellikleri, ekonomisi, turizmi, doğal güzellikleri, rehber telefon bilgileri ile tamamlanıyor. Kitap Karasu’yu görmeyi özendiriyor, kaliteli kâğıt kullanılmış, güzel fotoğraflar içeriyor, kitabın sununda 26 sayfayı reklamlar oluşturmuş.
Yayına Çıkış Tarihi : Mayıs 2010
Kitabın Boyu : 138 Sayfa - 16,5x24 cm
 
 
 
       
  AMASYA ŞEHİR REHBERİ

Yazar : Serter Şeker
Fotoğraflar : Amasya Valiliği Arşivi, Sacit Şahin, Foto Özden, M.Ali Şenol
Yayın Evi : Amasya Valiliğince hazırlanmış, Amasya İl Özel İdaresi tarafından basılmış
Konusu : Tarihi, coğrafi, ekonomi, bilim kültür sanat, konaklama seçenekleri, yiyecek çeşitleri anlatımı sonrasında Cami ve Külliyeler, Bedestenler ve Hanlar, Ören Yerleri, Köprüler, medreseler, Bimarhaneler, Türbeler, Hamamlar, Müzeler, Kaplıcalar bir bir ele alınıp yazı ve fotoğraflar eşliğinde sunulmuş. Doğa fotoğraflarının eksikliği hissedilse de başarılı bir rehber.
Kitabın Boyu : 98 Sayfa - 11,5x20 cm.
Kitabın Özellikleri : İri yazı karakteri kullanılması nedeniyle yolculuk sırasında bile rahat okunuyor, yüksek gramajlı, kaliteli kâğıt ve temiz fotoğraf baskısı, estetik, sade sayfa düzenlemesi kitapçığı daha da cazip kılmış.
 
 
 
       
  BURDUR
İl Rehberi

Yazar : Mehmet Tanır
Fotoğraflar : Muhammet Atlaş, Yılmaz Tunç, Tamer Yılmaz, Doğan İnci
Yayın Evi : T.C. Burdur Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tel no: 0 (248) 232 22 10
Konusu : Tarih, coğrafya, turizm çeşitleri, antik kentler, göller ve barajlar, höyükler, hanlar, sivil mimari örnekleri, dinsel ve kültürel yapılar, müzeler, mağaralar kanyon güzel fotoğraflarla anlatılıyor. Gezi güzergâhlarına 9 alternatif veriliyor. İlçeler tanıtımını ilin ekonomik ve eğitimi takip ediyor. Folklorik kültür örnekleri sonrasında ulaşım, konaklama, restoran bilgileri, festivaller, şenlikler takvimi ile rehber kitapçık bitiyor.
Yayına Çıkış Tarihi : I. Baskı 2011 4000 Adet
Kitabın Boyu : 12x22 cm – 144 Sayfa
 
 
 
       
  AZİZ PAUL
İle Türkiye Yolculuğu

Yazar : Fahri Yıldırım
Fotoğraflar : Adil Doğu, Ali Murat Çoruk, Refik Ongan, Erdal Yazıcı, Fatih Pınar, Haluk Özözlü
Yayın Evi : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü
Konusu : Fotoğraf ağırlıklı olarak hazırlanan Aziz Paul ile Türkiye yolculuğunda yaptığı dört yolculuğa yer veriliyor. Mersin, Tarsus, Silifke, Mut, Antakya, Samandağ, Perge, Yalvaç, Konya, Hatunsaray, Derbe, Efes, Meryemana, Çanakkale, Demre, Kapadokya tanıtılıyor. Aziz Paul’un rotasında ki Türkiye kıyıları, önemli telefonlar ile kitapçık son buluyor. Kaliteli ve pratik bir rehber.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 98 Sayfa - 10,5x22 cm
 
 
 
       
  İSTANBUL’UN CAMİLERİ
Bursa ve Edirne’de ki Camilerle Birlikte

Yazı ve Fotoğraflar : Henry Matthews
Konusu : İstanbul’un fethinden önce Bursa ve Edirne’de ki camiler. Hıristiyan kilisesinden dönüştürülenler. Fetih sonrası erken dönem camileri. Mimar Sinan’ın klasik dönem camileri. Geç klasik dönem camileri. Barok dönem camileri. 19 yy. sonu camileri. İstanbul’un önerilen güzergâhlar haritası. Gezi rotaları. Ek okuma listesi. Başlıkları altında toplanan camiler kitabında iç ve dış çekim fotoğraflar, plan ve krokiler, cini desenleri, bazı kubbelerin çap uzunlukları listesi yer alıyor. 49 caminin tanıtıldığı kitapta, 112 renkli fotoğraf bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2009
Kitabın Boyu : 160 Sayfa - 17x24 cm
Kitabın Özellikleri : İçe katlanan karton ön arka kapakta camilerin tarihlerine göre kronolojik tablosu yer alıyor.
 
 
 
       
  SÖYLE BANA SEVGİLİ BURGAZ SÖYLE

Yazar : Erkan Altaca
Kapak Tasarımı : Erkan Yavi
Yayın Evi : Adalı Yayınları tel no 0(212) 382 52 80
Konusu : Erkan Altaca üç yıl boyunca üzerinde çalıştığı altıncı kitabında okurlarla buluştu. Yazar, aşk ve nostalji temalı romanında, 50 yıl süren ve hüzünlü sonlanan, sıra dışı bir gençlik aşkını ve eski İstanbul’un güzel insanlarını duygu yoğunluğu içinde anlatmış. TV dizisi olabilecek hatta film senaryosu kıvamındaki kitapta Rumca kelimeler, Rumların kullandığı kırık Türkçe ifadeler kitaba ayrı bir hava katmış. Sonuna dek elinizden bırakamayacağınız lezzette, kendiniz konunun içinde bulabileceğiniz bir kitap. Yunancaya da çevrilen kitabı edinim için Tel: 0(212) 259 73 32
Yayına Çıkış Tarihi : Mart 2011
Kitabın Boyu : 15x21 cm – 416 sayfa
Kitabın Özellikleri : Kitapta bazı sahneler Ergin Asyalı, Çağlar Kızıldağ, Çağla Vera Kılıçarslan’ın çizgi resimleriyle tasvir edilerek, okurun hayal dünyasına katkıda bulunulmuş.
 
 
 
       
  NEREYE GİDELİM
Bilerek Gezmek İçin Rehber

Yazı ve Fotoğraflar : Ersoy Soydan gsm: 0533 412 64 89
Editör : Fidan Solmaz
Yayın Evi : Heyamola Yayınları No: 234 Tel no: 0(216) 371 17 37
Konusu : TUYED Derneği üyesi Ersoy Soydan tarafından hazırlanan kitapta Türkiye gezi alternatifleri, sekiz bölgede incelenip, 78 başlık altında toplanmış. 167 renkli fotoğrafın yer aldığı gezi rehberinde her gezi yeri için tanıtım yazısı, Nasıl gidilir, Yapmadan dönme, Ne yenir, Nerede kalınır gibi bilgi kutucukları bulunuyor. Farklı açıdan bakılarak büyük emekle hazırlanan rehberde, Türkiye’nin gözde tatil merkezleri, Kuzey Kıbrıs gibi bilindik yerlerin dışında, Kozbeyli, Bademler, Seydiler, Sille, Gelveri, Hattuşa, Yeşilce, Kromni-Santa, Şavşat-Porta, Yusufeli-Berhal, Tortum Vadisi, Tercan-Abrank, Harput, Şuayyip Şehri-Soğmatar gibi az bilinen yerler de mitolojik öykülerle desteklenerek tanıtılıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci Basım Haziran 2011
Kitabın Boyu : 14x21 cm - 264 sayfa
Fiyatı : 20.00 TL
Kitabın Özellikleri : Sırt spiral ciltli
 
 
 
       
  YAZLIK
Gülse Birsel

Yayın Evi : Turkuvaz Kitap tel no: 0 212 288 50 67
Konusu : Zor bir yıldı kabul edin. Dünyanın başına gelmeyen kalmadı. Doğal afet siyasi skandallarkavga dövüş, ayaklanma, gerim gerim gerildik. Güneşi aydınlığı özledik. Karamsarlık adamı hasta eder, dert, tasa ülser yapar. Hüzün cildi kırıştırır. “Of”layıp durmak çevreyi kirletir! Bir ara verin. Tatil yapın. Beyninizi gezmeye çıkartın. Bu kitap, ister yazın okuyun , ister başka mevsim. “yazlık” havasında. Yani gevşek, sakin, neşeli… Bir kumsalda, sezlonga uzanmış, karpuz yiyerek okuduğunuzu hayal edin. Ve içinizi aydınlık tutun. Sözleriyle kitabını özetleyen, sevilen yazar Gülse Birsel, yaz tatiline uygun olarak hazırladığı kitabını sekiz başlık altında toplamış. Evle ilgili sorumluluklardan kurtulun. Şehrin cilvelerinden uzaklaşın. İşi günü bir yana bırakın. Siyasete bulaşmayın. Güzelliği şıklığı boş verin, kendinizi salın. Sporunuzu yapın, sağlığınıza dikkat edin. İyi bir tatil planı yapın. Geceleri yatıp yıldızları seyredin, derken hayata mizahi bakışı, sohbetvari anlatımıyla seyahate çıkacaklara hoş bir yolculuk, zamanı tatilde geçireceklere önerileriyle yardımcı oluyor. Kitabı elinize aldığınızda ebadı, sevimliliği ile sıcaklığını hissediyor, bir çırpıda okuyabiliyorsunuz.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı 50 bin Haziran 2011
Kitabın Boyu : 14x18 cm 176 sayfa
Fiyatı : 12.00 TL
 
 
 
       
  BACH
Yaşamı ve Eserleri

Yazar : Aydın Büke
Yayın Evi : Kabalcı Yayınevi 0212 526 85 86
Konusu : Başlıkta da belirtildiği üzere Bach’ın hayatı ve eserlerine yer verilen kitapta, Aydın Büke çok sesli müziğin en önemli ismi olan Bach’ın serüvenini, yaşadığı dönemin tarihsel çerçevesinden bizlere aktarılıyor. Bach’ın bugüne dek ayrıntısıyla işlenmeyen eserleri kitapta geniş yer tutarken, tanınmış eserlerinin de farklı yönlerine işaret ediliyor.
Yayına Çıkış Tarihi : I.Basım Mart 2001, II. Basım Ocak 2005
Kitabın Boyu : 13,5x19,5 cm. 488 sayfa
Fiyatı : Fiyatı 15 TL.
 
 
 
       
  ÇOLUK ÇOCUK

Yazar : Patti Smith
Çeviren : Yiğit Değer Bengi
Yayın Evi : Bkz. Yayıncılık ticaret ve yayıncılık Ltd. şti. 212 245 08 39
Konusu : Bir aşk hikâyesi olarak başlayıp bir ağıt olarak sona eren kitap 60’ların sonu 70’lerin başında ki New York’a, onun zengin ve fakir insanlarına, sanatçılarına ve serserilerine selam çakıyor. Yolun başında birbirlerine göz kulak olmaya söz vermiş iki genç sanatçının yükselişini ve şöhretin kapısını aralayışlarını nefes kesici bir içtenlik ve saflıkla anlatan bu kitap, gerçek bir masal.
Yayına Çıkış Tarihi : I. Baskı Aralık 2010. 5.Baskı Ağustos 2011
Kitabın Boyu : 14x21 cm. 310 sayfa
Fiyatı : Fiatı 18 TL.
Kitabın Özellikleri : Kitapta 40 adet siyah beyaz fotoğraf yer alıyor.
 
 
 
       
  ZERO
Limit

Yazar : Joe Vitale
Çeviren : Zeynep Esin
Yayın Evi : Pegasus Yayınları Tel: 0 212 244 23 50
Konusu : Ho’oponopono yöntemiyle hayatınızda %100 değişim yaratacaksınız başlığı altında kitapta yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor. Kâinatın sırrı. Macera başlıyor. Dünya’nın en olağanüstü terapisini bulmak. İlk konuşmamız. Niyetlerle ilgili şaşırtıcı gerçek. Hangi beklentiler. Seni seviyorum. Tanrı’yla yemek. Kanıt. Sonuçlar nasıl daha hızlı alınır. Daha çok bolluk nasıl elde edilir. Kuşkucu zihinler bilmek ister. Seçim bir sınırlamadır. Sigaralar, hamburgerler ve Tanrıyı öldürmek. Hikâyenin ardında ki gerçek. Uyanışın üç evresi. Sıfır sınır temel ilkeler. Kendinizi nasıl iyileştirirsiniz. Ve sağlık, zenginlik ve mutluluğu nasıl keşfedersiniz. Kim sorumlu. Dr. Ihaleakala Hev Len
Yayına Çıkış Tarihi : I. Basım Mayıs 2008, III. Basım Mart 2010
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 272 Sayfa
Fiyatı : 15 TL
 
 
 
       
  İnsanı Ararken
DAMDAN DÜŞEN PSİKOLOG

Yazar : Canan Dila
Yayın Evi : Alfa Basım Yayım Dağıtım San. Ve Tic. Ltd. Şti. Tel: 0212 511 53 03
Konusu : Gazeteci, yazar Canan Dila, TV birikimi ve belgeselci kimliğini de katarak hazırlamış olduğu Doğan Cüceoğlu kitabı soru cevap şeklinde gelişen söyleşi niteliği taşıyor. Yazarın, okuru etkileyici cümlelerle beyninde fırtınalar koparıp, düşünmeye sevk eden üslubu, aynı zamanda anlatılanları hayal etmenize, kendinizi daha ilk sayfalarda söyleşinin içinde bulmanıza neden oluyor. Kitap kahramanının yaşam öyküsü, dönemin göstergesi, film şeridi gibi gözler önüne seriliyor. Kitapta zaman zaman kendinizden de pasajlar bulurken, geçmişi hatırlıyor, zaman tünelinde yolculuklar yapıyorsunuz.
Yayına Çıkış Tarihi : I. Basım Mart 2011, II. Basım Nisan 2011
Kitabın Boyu : 13,5x21 cm – 530 sayfa
Fiyatı : 20 TL
 
 
 
       
  HER EVE LAZIM
Salatalar ve Mezeler

Yazar : Sahrap Soysal
Fotoğraflar : Koray Peközkay
Yayın Evi : Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık Tic A.Ş. Tel no: 0(212) 373 77 00
Konusu : İştah açıcı yemek fotoğrafları, şirinlik katan sempatik illüstrasyonlarla süslenmiş kitap, 187 çeşit salata, salatamsı meze ve meze tarifi içeriyor. Her çeşidin yapımı için kullanılacak malzeme listesi, yapılış tarifleri yer alıyor. Kitabın özelliği her tarif sayfası oya gibi işlenmiş, hanım zevkini yansıtan motifler kullanılmış. Yazı tipi, dekoratif kompozisyonlarla desteklenmiş fotoğraflı kitap, kaliteli mat kâğıda basılmış. Renkli fotoğraflı kitabın ebadı, açılan sayfa köşelerinin yuvarlanışıyla çabuk benimsenen, elden bırakılmayacak nitelikler kazandırılmış. Bilinen çeşitlerin yanı sıra Antep, Antakya ya has yöresel kalmış mezeler, memleket tatları hasreti çekenleri mutlu edecek.
Kitabın Boyu : Birinci Baskı Mayıs 2011
Kitabın Boyu : 15x21 cm, 190 sayfa
Fiyatı : 18.TL
 
 
 
       
  ADIM ADIM 62 ÇORBA

Yazarlar : Burak Aziz Sürük,Çengiz Çakıt
Fotoğraflar : Hediye Cangökçe
Yayın Evi : Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Ticaret ve Sanayi A.Ş. 2011 Tel no: 0212 252 47 00
Konusu : İsminden de anlaşılacağı gibi sadece çorbalara ayrılmış çorba kitabında klasik çorbaların yanı sıra az duyulmuş çorbalara, soğuk çorbalara da yer verilmiş. 4-6 kişilik olarak malzeme ve tarif verilen çorbalar arasında tere, kuzukulağı, pazı, karnabahar, yerelması, ısırgan, kabak, pırasa, kereviz, patlıcan, pancar, rezene, taze fasulye, taze bezelye, taze bakla, balkabağı, havuç, zencefil, enginar, zahter, ebegümeci, şalgam, soya fasulye, turpotu, bamya, radika, kuru bakla gibi az bilinen duyulmuş çorbalar bulunuyor. Kitapta sıcak içilen çorbalar dışında 12 adet de soğuk çorba yer alıyor.
Kitabın Özellikleri : Her iki sayfanın solu malzeme ve yapımı maddeler halinde sıralanmış. Sağ sayfalar ise 21x27 cm ebadında imrendirici, çorba fotoğrafları ile sunulmuş. Çorba fotoğrafları için hazırlanmış kompozisyonlar kullanım kapları itinayla seçilmiş, emek verilerek çekilmiş.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci Baskı Ekim 2011
Kitabın Boyu : 21x27 cm, 132 Sayfa, Ciltli
Fiyatı : 35 TL
 
 
 
       
  BEYAZ ÖNLÜK SİYAH ŞAPKA

Yazar : Carl Elliott
Çeviren : Şiirsel Taş
Yayın Evi : Hayykitap – 171, Kategori: Acil Serisi – 15, Türü: Sağlık - Araştırma
Konusu : Son yirmi beş yıldan beri tıp ve tüketim kültürü, kontrolden çıkmış bir hengâmenin içinde sürükleniyor. Bu sürüklenmenin etkileri ilk kez bu denli ayrıntılı olarak gözler önüne seriliyor. İçindekiler: ÖNSÖZ - Uzm. Dr. Yavuz Dizdar, BİRİNCİ BÖLÜM – Kobaylar, İKİNCİ BÖLÜM – Hayaletler, ÜÇÜNCÜ BÖLÜM - Tanıtım Elemanları, DÖRDÜNCÜ BÖLÜM - Kanaat Önderleri, BEŞİNCİ BÖLÜM - Basın Sözcüleri, ALTINCI BÖLÜM - Biyoetik Uzmanları
Yayına Çıkış Tarihi : Şubat 2012
Kitabın Boyu : 288 Sayfa
Fiyatı : 20 TL 20 TL
 
 
 
       
  BÜYÜK İSKENDER’İN AYAK İZLERİNDE
Yunanistan’dan Asya’ya Yolculuk

Yazar : Michael Wood
Yayın Evi : Boyut Yayıncılık
Konusu : Türkçe yayınlanan kitap, Büyük İskender'in Yunanistan'dan Hindistan'a olan hayret verici seferinin izlerini takip ediyor. Bu şaşırtıcı ve sıra dışı öykünün ardından İskender'in gizemli kişiliği duruyor. İzleri öyle kalıcı oldu ki, öyküleri bugün de etkisini sürdürüyor. Hayatınız vereceğiniz yanıta bağlıdır. Öldüğünü söylerseniz öfke ve üzüntüsüyle fırtınayı çağıracak ve etrafınız çevrelenecek ve boğulacaksınız. Doğru yanıt şudur: "Büyük İskender yaşıyor. Ve hala dünyaya hükmediyor!"
Yayına Çıkış Tarihi : Mart 2012
Kitabın Boyu : 24.5 x 18.5 cm Sayfa Sayısı: 256
Fiyatı : 29 TL. indirimli online sipariş 14.50 TL
Kitabın Özellikleri : Mat Kuşe Kağıt, Karton Kapak Tarih türü
 
 
 
       
  TLOS Antik Kenti ve Çevresi

Yazarlar : A. Naci Dinçer, İbrahim Malkoç
Fotoğraflar : Serdar Düzenli, Çağla Düzenli, A. Naci Dincer, Seyran Sucu, Orhan Çelen
Yayın Evi : Land of Lights Yayıncılık. Tel no: 0 (252) 612 22 73
Konusu : Profesyonel Ulusal Turist Rehberi Naci Dinçer ve Fethiye Müze Müdürü İbrahim Malkoç'un ortaklaşa hazırladıkları gezginler için gezi rehberi nitelikli kitapta Tlos Antik Kenti ve Çevresi anlatılıyor. Tlos çevresinin coğrafyası ve sosyal dokusu, Likya’nın kısa tarihi. Tlos, kanatlı atın kenti. Bellerophontes ve kanatlı uçan at Pegasus Efsanesi. Tlos’un kısa tarihi, Adım adım Tlos,Akropol ve Nekropol. Spor kompleksi Stadyum ve Gymnasion, Palaesra ve Hamam, Bazilika, Bizans Kilisesi, Kronos Tapınağı. Tiyatro. ARAKSA. Girmeler Mağarası ve Kaplıcası (Gebeler). Saklıkent Kanyonu gibi konu başlıklarıyla 75 adet renkli fotoğraf bulunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 01.06.2012
Kitabın Boyu : 15x21 cm - 66 sayfa
Fiyatı : 10.00 TL
 
 
 
       
  KARATAY MUTFAĞI

Yazarlar : Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay, Nihal Doğan
Yayın Evi : Hayykitap - 178
Konusu : Sağlık türünde, doğal beslenme konulu kitabın bölümleri: KARATAY MUTFAKTA. HANGİ BESİN HANGİ MEVSİMDE GÜZEL. KARATAY MUTFAĞI’NIN ALTIN KURALLARI. EVDE YAPILABİLECEK ‘HAKİKİ’ DOĞAL ÜRÜNLER. DİNÇLEŞTİREN VE KALICI KİLO VERDİREN TARİFLER. Verimli bir gün için sağlıklı ve doyurucu KARATAY KAHVALTISI. Enerji veren YUMURTALI LEZZETLER. Vitamin-mineral-karbonhidrat kaynağı SALATALAR VE MEZELER. Mideyi ve bağırsakları rahatlatan ÇORBALAR. Hafif, besleyici OT VE SEBZE YEMEKLERİ. Protein deposu ET VE SAKATAT YEMEKLERİ. Omega-3 zengini BALIK YEMEKLERİ. Sağlıklı karbonhidrat kaynağı BAKLAGİLLER. PİLAVLAR, DOLMALAR VE KÖFTELER. Küçük mutluluklar için SAĞLIKLI KÜÇÜK KAÇAMAKLAR. Dinlendiren ve güzelleştiren ÇAYLAR. MEVSİMLERE GÖRE ÖRNEK MÖNÜLER.
Yayına Çıkış Tarihi : Birinci baskı: Mayıs 2012
Kitabın Boyu : 15,5 x 23 cm - 288 Sayfa
Fiyatı : 19,50 TL
 
 
 
       
  TAŞLARLA ŞİFA

Yazar : Hasan Kocabaş
Yayın Evi : Hasan Kocabaş
Konusu : Yaklaşık 100 taş, resimleri ve özellikleri içeren, şifalı taşlarla ilgili Türkiye’deki en kapsamlı referans kitap’da, hayatını taşlarla ilgili araştırmalara adamış Hasan Kocabaş, taşların insanı ‘iyileştiren’ özelliklerini anlatıyor. Yayınlanmış bilimsel veriler eşliğinde, yazar sistematik ve kolay anlaşılır üslupla okurları taşların gizemli dünyasına davet ediyor. Taşların Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar. Taşların Kullanım Yöntemleri. Taşların Özellikleri. Hastalıklar ve Taşlarla Tedavi olmak üzere dört bölüme ayrılan kitapta, Hangi taşta, hangi element mevcut? Hangi hastalıkta, hangi taş, hangi yöntemle kullanılmalı. Taş kullanımında dikkat edilecek hususlar neler? Hangi burçlar ne tür taşları kullanmalı? Sorularının da cevapları yer alıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Kasım 2012
Kitabın Boyu : 15,5 x 23 cm Sayfa sayısı 472
Fiyatı : 30 TL
 
 
 
       
  ANADOLU MEDENİYETLERİNDE HAMAM KÜLTÜRÜ
Mimari, Tarih ve İmgelem

Derleyen : Nina Ergin
Çeviren : Ayşe Özbay Erozan
Yazarlar : Fikret Yegül, Albrecht Berger, Lara Tohme, Ayşıl Tükel Yavuz, Astrid Meier, Machiel Kiel, Eleni Kanetaki, Stephan Blake, Nebahat Avcıoğlu, Günsel Renda
Yayın Evi : Koç Üniversitesi Yayınları
Konusu : Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen sempozyumdan derlenen kitapta Selçuklu, Osmanlı, Safevi ve Babüri hamamlarının mimarisinin ve kültürel bağlamının dönüşümü; Batı’daki Türk hamamları ve ressamların gözünden hamamlar gibi konular inceleniyor. Osmanlı İmparatorluğu’na yakın coğrafyalardaki yıkanma biçimleri ve hamam gelenekleriyle, Osmanlı hamam kültürü arasındaki ilişki üzerinde duruluyor. Arkeoloji, Tarih, Sanat Tarihi katagorisinde ki kitap, sanat ve mimarlık tarihçilerini, arkeologları ve tarihçileri bir araya getirerek Anadolu hamam kültürü hakkındaki detaylı bilgiler sunuyor.
Yayına Çıkış Tarihi : Aralık 2012
Kitabın Boyu : 16.5 x 22 sayfa 414
Fiyatı : KDV dahil 26 TL
 
 
 
       
  ANA BABALIK
KURAM VE ARAŞTIRMA

Derleyen : Melike Sayıl, Bilge Yağmurlu
Yazarlar : Melike Sayıl, Bilge Yağmurlu, Bekir Onur, Çiğdem Kağıtçıbaşı, Nazlı Baydar, Berna Akçinar, Nagihan İmer, Elif S. Durgel, Gökçe Bilici, H. Melis Yavuz, Nebi Sümer, Sait Uluç, Asiye Kumru, Pınar Öztürk, Senay Güner Cebioğlu, Nazan Aksan, Feyza Çorapçı, Özlem Ece Demir, Aylin C. Küntay, Ayşen Güre, Yeliz Kındap Tepe, F. İrem Çağlar
Yayın Evi : Koç Üniversitesi Yayınları
Konusu : Ana Babalık, Kuram ve Araştırma kitabı, yirmi iki araştırmacının katkı yaptığı on dört bölümden oluşuyor. Her bir bölüm, ana babalığa dair farklı bir konuyu inceleyerek o alandaki çeşitli bakış açılarını veriyor, yeni araştırma sorularına zemin oluşturacak tartışma ve analizler içeriyor. Psikoloji katagorisinde ki Kitap, başta psikoloji olmak üzere, sosyal bilim ve eğitim alanlarında çalışanlar ve ana babalık konusuna ilgi duyanlar için değerli bir kaynak niteliği taşıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 1.Baskı. Aralık 2012
Kitabın Boyu : Ebat: 16.5 x 22 Sayfa. 427
Fiyatı : KDV dâhil 28 TL
Kitabın Özellikleri : Geri dönüşümlü kağıda basılmıştır.
 
 
 
       
  BENLİK, AİLE VE İNSAN GELİŞİMİ
KÜLTÜREL PSİKOLOJİ

Yazar : Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı
Yayın Evi : Koç Üniversitesi Yayınları
Konusu : Sosyal psikolojinin kurucularından, uluslararası üne sahip Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi adlı kitabında yirmi yıllık çalışmalarını bir araya getiriyor. Kağıtçıbaşı, insan psikolojisi ve sosyal gelişimi ele aldığı kitabında kültürün kişisel gelişime etkisini bağlamsal-gelişimsel-işlevsel bir yaklaşımla inceliyor. Kitap, kültürel ve kültürlerarası psikologlara psikolojiyi evrensel hale getirme ve kültüre daha az bağımlı kılma konusunda yol gösterirken, psikoloji ve sosyal bilimler öğrencileri için de benzersiz bir kaynak olma niteliğini taşıyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 3.Baskı: Kasım 2012
Kitabın Boyu : Ebat: 16.5 x 22 - Sayfa. 464
Fiyatı : KDV dâhil fiyatı: 28 TL.
Kitabın Özellikleri : Geri dönüşümlü kâğıda basılmıştır.
 
 
 
       
  ŞU AN
Hayatın Değişiyor Deseler

Yazar : Nükhet Kalmuk
Yayın Evi : Dharma Yayınları
Konusu : “Şu an hayatın değişiyor deseler “ hepimiz için sorulan bir soru aslında ve Nükhet Kalmuk’un “ben” likten sıyrılıp dünyaya bu kitabıyla cevap veriyor. Kendinizin kıymetini bilmek için, her doğan güne sıkı sıkı sarılıp yaşamak için, her fırsatı değerlendirmek için, yazarın akıcı üslubunda ve birbirinden renkli yorumlarında yeniden ve yeniden günü yakalamak bu kitabı okumakla, o genç kadının içten gülümsemesinde kendinizi göreceksiniz, içinizdeki saklı “ben”i ve “şu an”ı tekrar yakalayacaksınız. “Nükhet Kalmuk’un kişiliği, yazdığı roman kadar, karşısındakine hayranlık ile iç içe bir mutluluk veren şaşırtıcı yapıya sahip.
Yayına Çıkış Tarihi : 2012
Kitabın Boyu : 336 Sayfa
Fiyatı : 25.00 TL
 
 
 
       
  NASIL YAZIYORLAR

Yazar : Halil Gökhan
Yayın Evi : Yazıyor Yayınları
Konusu : Yaklaşık 6 yılda oluşan kitapta 40 çağdaş Türk yazarıyla söyleşi, en çok sevdikleri yazarlar, eserlerinden en iyi pasajlar, eleştiriler bulunuyor. Yazarların en önemli ve hassas noktaları yazı odaları. Buralara girmek herkesin harcı değil. Bu odalar korundukça ve kollandıkça yazarlar büyürler. Bu odalar son yıllarda şeffaflaşıyor yazarların iradesi dışında. Yazmanın bir okulu yoksa ve yazı sanatının damarlarından hala kan akıyorsa ustadan çırağa gerçekleşen bu miras yazı sanatının bütün özel niteliklerinin devamı anlamına geliyor. 40 çağdaş yazar kendi odalarını bütün okurlara ve yazarlara açtı NASIL YAZIYORLAR ile. Türk sanatının ve Türkiye'nin ilkyazı sanatı ve kültürü yayıncısı YAZIYOR Yayınları bu kitapla çok önemli bir misyonu yerine getiriyor.
Yayına Çıkış Tarihi : 2012
Kitabın Boyu : 636 Sayfa
Fiyatı : 40.00 TL